Mobil

BlackBerry, geliştiricilere özel Dev Alpha C modelini duyurdu

30 Ocak'ta düzenlediği etkinlikle son dönemde adından bir hayli söz ettiren BlackBerry, geliştiricilere özel Dev Alpha C telefonu duyurdu.

BlackBerry, geliştiricilere özel Dev Alpha C modelini duyurdu

Geçtiğimiz hafta düzenlediği etkinlikte 2 yeni telefonun yanı sıra işletim sisteminde yaptığı radikal değişiklileri gözler önüne seren RIM, bu defa Avrupa turnesinde. Eski kıtada düzenlediği etkinliklerde hem yeni sistemi hem de yeni telefonlarını geliştiricilere tanıtan BlaxkBerry, aynı zamanda yeni bir modelin daha tanıtımını yaptı.
1360130508_dev-alpha-cc.jpg

Dev Alpha C olarak isimlendirilen telefon sadece geliştiricilere özel sunuldu. Dokunmatik ekran ve QWERTY klavyeyi bir arada sunan telefonla, geliştiriciler Q10 ve devamındaki fiziksel klavyeli modellere uygulama hazırlayacak. Aynı zamanda dokunmatik ekranlı Z10 modelinde sağlanan klavye yeteneklerini fiziksel klavyeye konumlandırmak için geliştiriciler Dev Alpha C üzerinde yoğun çalışma gösterecek.

Telefonun teknik özellikleri açıklanmadı.
1360130541_dev-alha.jpg

Yorumlar
Misafir
RIM adı değişti diye duydum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.