Mobil

Blackberry geride kaldı!

BlackBerry'nin ürünü olan PlayBook, son güncellemerden yararlanamayacak


BlackBerry'nin tablet ürünü PlayBook , önceki olumlu açıklamaların aksine, şirketin son işletim sistemi güncellemesi olan BlackBerry 10'dan yararlanamıcak.

BlackBerry CEO'su Thorsten Heins'ın yaptığı açıklamaya göre PlayBook için BlackBerry 10 güncellemesi faydalanamıcak: "BlackBerry 10 deneyimini PlayBook'a nasıl aktarabiliriz diye çok düşündük.Ne yazık ki performans seviyesinden ve kullanıcı deneyiminden memnun kalmadık.

Bu nedenle, temel donanımlarımıza daha fazla arttırmak adına bu yöndeki çabalara son verdim. PlayBook'u mevcut yazılım platformlarında ve konfigürasyonlarda desteklemeye devam edeceğiz." BlackBerry geçtiğimiz Ocak ayında PlayBook kullanıcılarının da işletim sisteminin son sürümünden faydalanabileceğini açıklamıştı. Firmanın verdiği sözü tutamaması sonucunda zaten umut vermeyen satışların olumsuz yönde etkileneceğine kesin gözüyle bakılıyor: BlackBerry son çeyrekte sadece 100.000 adet PlayBook satmayı başarmıştı.

Yorumlar
Misafir
hm
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.