Mobil

BlackBerry Messenger, Android ve iOS tarafındaki yerini alıyor

Popüler mesajlaşma uygulaması için bekleyiş nihayet sona eriyor.

BlackBerry Messenger, Android ve iOS tarafındaki yerini alıyor

Mobil cihazlar için tasarlanan BlackBerry Messenger uzun bir süredir BlackBerry kullanıcılarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen BlackBerry Live etkinliğinde konuşan BlackBerry CEO'su Thorsten Heins, söz konusu uygulamanın yaz dönemi sona ermeden Android ve iOS tarafındaki kullanıcıları da sunulacağını müjdelemişti.

Konuya ilişkin blog saygasında resmi bir açıklama daha yapan şirket, popüler mesajlaşma uygulamasının 21 Eylül'de Android, 22 Eylül'de ise iOS kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacağını bildirdi. Yazıda ayrıca uygulamanın Android 4.0 ve üzeri, iOS 6 ve üzeri cihazlar tarafından destekleneceği de aktarıldı.

1379569112_bbm-528x400.png

Çapraz bir mesajlaşma hüviyetine kavuşan uygulama ile kullanıcılar farklı platformlardaki arkadaşları ile ücretsiz mesajlaşabilecek ve dilerse fotoğraf, dosya vb. paylaşımlar yapabilecek. Grup sohbet sayesinde 30 kişiye kadar destek sunan uygulamada, kullanıcı bir mesajı rehberdeki tük kullanıcılara da gönderebiliyor.

Sesli ve video aramaların ise 2013 sonunda Android ve iOS cephesinden yer alması bekleniyor. 

Yorumlar
Misafir
bbm diğer platformlara geçmek içün bir hayli geç kaldı.
Cevapla
Misafir
iyimiş
Cevapla
Misafir
Blackberry kullanıcılarına bis paketiyle bbm i ücretli sunacak android ve iosa muhtemelen ücretsiz sunacak nasıl iş anlamıyorum gerçekten.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.