Mobil

BlackBerry Messenger rekor indirme sayısına ulaştı

Uygulama sadece bir hafta milyonlarca defa indirildi.


Geçtiğimiz güne kadar sadece BlackBerry kullanıcılarına özel olan BlackBerry Messenger uygulaması, dünyanın en büyük iki mobil platformu Android ve iOS cephesinde yayınlandıktan sonra çapraz bir yapıya büründü ve önemli bir kullanıcı kitlesinin dikkatini çekmeyi başardı. Mesajlaşma uygulaması geçtiğimiz ay ilk yayınlandığında sancılı bir süreç geçirmiş ve henüz tam kapasite ile çalışmadığı için uygulama mağazalarından kaldırılmıştı. 

1383115435_gsmarena001.jpg

Geçtiğimiz hafta Google Play ve App Store'da tekrar yayınlanan BBM, sadece 7 günlük sürede 20 milyon kullanıcı tarafından indirildi. İlk 8 saatte ise uygulama 5 milyon defa indirildi.

Viber, WhatsApp, Facebook (ve Messenger), Google Hangouts ve iMessage gibi ücretsiz iletişim uygulamaları ile dolu bir dünyada, BlackBerry Messenger sadece bir hafta için ciddi bir kullanıcı tabanına ulaşmayı başardı.  

BlackBerry Messenger'ın ilerleyen haftalarda Windows Phone ekosistemine de dahil edilmesi bekleniyor. Uygulamanın ücretsiz olduğunu hatırlatalım. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.