BlackBerry Messenger şimdi Samsung Galaxy akıllı telefonlarda!

Geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklama sonrası popüler mesajlaşma uygulamasının Galaxy kullanıcıları için dağıtımına başlandı.

BlackBerry Messenger şimdi Samsung Galaxy akıllı telefonlarda!

BlackBerry, akıllı telefon platformunda hızlı bir düşüş içerisinde olsa da, şirketin popüler mesajlaşma uygulaması BlackBerry Messenger günlük 50 milyona ulaşan kullanıcı sayısı ile günümüzün en çok kullanılan mesajlaşma servislerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Son dönemde işletim sisteminde radikal değişimler öngören Kanada merkezli şirket, popüler mesajlaşma servisini diğer platformlara da taşıyarak kullanıcı kitlesini daha da genişletmenin yollarını arıyor.

1377588883_samsungblackberrymessenger.jpg

Android ve iOS’un mobil dünyasındaki etkisi dikkate alındığında BlackBerry Messenger diğer alternatiflere rağmen kısa süre içerisinde kullanıcı sayısını 100 milyonlara yükseltecektir. Mesajlaşma servisinin kısa süre içerisinde Play Store ve App Store’daki yerini alması beklenirken, Samsung özellikle Afrika’daki Galaxy kullanıcıları için mesajlaşa servisini CrackBerry’nin haberine göre Messenger Hub’un bir parçası olarak bazı bölgelerde sunmaya başladı.

Hizmetin dünya geneline ne zaman yayılacağı noktasında ise herhangi bir açıklama yapılmış değil.