Mobil

BlackBerry Messenger yaz sonuna kaldı

Popüler mesajlaşma uygulamasının haziran sonunda iOS ve Android kullanıcılarına sunulması beklenirken, yapılan resmi açıklama sürecin uzayacağını gösterdi.


Mobil dünyasından özellikle gençler arasında ücretsiz mesajlaşma uygulamaları oldukça popüler bir yapıda. Söz konusu uygulamalar arasında da WhatsApp şu an en çok tercih edileni. Android ve iOS tarafında fazlasıyla tercih edilen WhatsApp günlük 200 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. WhatsApp kadar olmasa da bir dönem BlackBerry kullanıcılarını özel kılan ve sadece BlackBerry kullanıcılarının kendi aralarında mesajlaşmasına olanak sağlayan BB Messenger da, WhatsApp’ın yakalamış olduğu başarıyı kendi tarafına çekmek için iOS ve Android tarafına sunulacağı resmi kanallar yoluyla açıklanmıştı.

1372479812_5.jpg

27 Haziran’da sunulacağı planlanan uygulamada bazı gecikmeler yaşandığı bildirilirken, BlackBerry CEO’su Thorsten Heins şirketin her çeyrekte gerçekleştirdiği finans raporu açıklamasında, BlackBeryy Messenger uygulamasının en geç yaz sonuna kadar Android ve iOS platformunda yer alacağını belirtti. Söz konusu gelişme kullanıcıların mesajlaşma uygulaması için bir süre daha beklemesi anlamına geliyor. İlk aşamada sadece mesajlaşmanın sağlanacağı platforma sesli ve video görüşme desteğinin yılsonuna kadar sunulması bekleniyor.

Android tarafına geçmekle yetinmek istemeyen BlackBerry Messenger uygulamasının LG, HTC, Sony ve ZTE gibi markaların telefonlarında ön yüklü yer alması için gerekli çalışmaların yapıldığı da gelen bilgiler arasında. 

Yorumlar
irfan
çok ta önemli ki yaz a kaldı :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.