Mobil

BlackBerry Passport'un kare ekranı diğerlerinden neden daha iyi?

BlackBerry Passport'un benzersiz kare ekranı diğer akıllı telefonlara göre neler sunuyor?


BlackBerry Passport, yılın ikinci yarısında Apple iPhone 6 ve Samsung Galaxy Note 4 ile birlikte beklenen en ilginç cihazlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Pazartesi günü şirket blog'unda serbest yazar Matt Genç eşliğinde, Passport‘un 4.5 inçlik 1440 x 1440 kare ekranı tartışıldı.

Bir kitabın satır başına en uygun karakter sayısının 66 olduğu söyleniyor. BlackBerry Passport’un kare ekranı sayesinde her satıra 60 karakter sığıyor. Normal akıllı telefonlarda bu sayı 40 olarak belirtilmiş. Sonuç olarak, yazara göre BlackBerry Passport, "e-kitap okuma, belgeleri inceleme ve web'de gezinmek için ideal bir cihaz." Ayrıca dikey veya yatay modda olma konusunda artık endişelenmenize gerek kalmayacak.

Blackberry Passport, 4.5 inç ekrana sahip olmasına rağmen, kare ekranı sayesinde 5 inç telefonlarla aynı görüş alanı sunuyor. Ayrıca bu cihazın ekranında film ve herhangi bir video izlemek daha zevkli olacak.

1404809410_berryport.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.