Mobil

BlackBerry PlayBook OS 2.0 nihayet çıktı

BlackBerry PlayBook nihayet tablet bilgisayarlarında kablosuz e-posta uygulamasını tanıttı.

BlackBerry PlayBook OS 2.0 nihayet çıktı


Daha önce haberimizde 21 Şubatta çıkacağını duyurduğumuz BlackBerry Playbook 2.0  nihayet çıktı.

BlackBerry Playbook 2.0 21 Şubat'ta piyasada

PlayBook işletim sistemi, ikinci sürümü için çeşitli eklemelerden biridir. PlayBook, başlangıçta e-posta göndermek veya yalnızca bir BlackBerry telefona bağlı olan e-postaları alabiliyordu.

1329893782_img00000004.jpg

Aslında çok gecikmiş  olan yükseltme de PlayBook Google Android işletim sistemi kullanan cihazlar için geliştirilen bazı uygulamaları çalıştırmanızı sağlar . Ve otomatik olarak e-posta, takvim ve iletişim uygulamalar ile Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi sosyal medya sitelerinden, bilgi ve mesajları entegre için bazı yeni özellikler içerir.

1329893954_blackberry-playbook-os-2-602x352.jpg

Yazılım yükseltme ile, BlackBerry telefonları sahipleri de bir kablosuz bağlantı üzerinden PlayBook için fiziksel bir klavye olarak kullanmak mümkün olacak.

Birçok analist yeni işletim sisteminin gelişini memnuniyetle karşılarken, BlackBerry tabletteki  değişiklikleri  Mart ayında beklenen iPad veya Amazon'un Kindle Fire gibi cihazlarıyla  üçüncü nesil ile başarıyla mücadele etmek isteyen BlackBerry PlayBook için yeterli olmayacağını söyledi.

Yeni yazılım PlayBook bir çok eksiği giderirken, yine de PlayBook için BlackBerry telefonlarında bulunan tüm özelliklere sahip olmaktan yoksun bir tablet. En önemlisi, yükseltme BlackBerry Messenger, RIM'in anlık mesajlaşma servisinden yoksundur. Yeni icra kurulu başkanı Thorsten Heins dahil olmak üzere çeşitli RIM yöneticileri, defalarca BlackBerry Messenger kendi telefonlarında en popüler ve en önemli özelliklerinden biri olduğunu söyledi. Bu özelliğin Playbook üzerinde olmamasının nedeni ise belirsiz.

1329894828_blackberry.jpg

Android tabanlı tablet ve Apple'ın iPad ile karşılaştırıldığında, PlayBook görece sayıda az uygulamalar sunuyor. Android uygulamaları çalıştırmak için yeni yeteneği olduğunu dezavantajı aşmak yardımcı olmalıdır. Ama RIM geliştiriciler tarafından sunulan ve daha sonra bir online BlackBerry App Store aracılığıyla yapılmış, sadece Android uygulamaları PlayBook ile çalışacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.