Mobil

BlackBerry Z10 rekor kırdı!

BlackBerry 10 satışa sunulduğu ülkelerde rekor kırdı.

BlackBerry Z10 rekor kırdı!

Eski adı RIM olan BlackBerry, geçtiğimiz Ocak ayında son sürüm mobil işletim sistemi BlackBerry 10'u ve BlackBerry 10'lu akıllı telefonlarını tanıtmıştı. İngiltere'de satışa sunulan Blackberry akıllı telefon Z10 rekor kırdı.

BlackBerry CEO'su Thorsten Heins İngiltere'de lansmanı hakkında yaptığı açıklamada, ilk hafta için şimdiye kadar en iyi BlackBerry performansı gördüklerini söyledi.

1360259973_gsmarena001.jpg

Thorsten Heins İngiltere'den birkaç gün sonra yapılan Kanada lansmanı için ise satışların oldukça iyi olduğunu ve başka bir rekor kırarak her zamankinden yüzde elli daha çok Blackberry Z10 satıldığını söyledi.

CEO kesin bir rakam vermedi ancak rekor kırdıklarını dile getirdi. Nisan ayında BlackBerry 10 mobil işletim sitemi ile çalışan QWERTY klavyeli BlackBerry Q10 satışa sunulacak. O zamana kadar Blackberry Z10'un tam olarak ne kadar sattığı belli olacaktır. Bakalım klavyeli versiyon satışa sunulunca ne kadar ilgi görecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.