Mobil

BlackBerry Z10’un Avrupa fiyatı netleşiyor

Şubat ayı içerisinde ülkemizde de satışa sunulacak telefonun Avrupa fiyatı detaylanıyor.

BlackBerry Z10’un Avrupa fiyatı netleşiyor

30 Ocak’ta tanıtımı yapılacak telefon, hemen ardından raflardaki yerini alacak. Telefon için söz konusu bir dizi görseller ortaya çıkmış olsa da teknik detaylar noktasında hala bir belirsizlik devam ediyor. İddia edilen teknik özelliklere göz atacak olursak:

Çift çekirdekli bir işlemci ve 2GB RAM’den güç alacağı konuşulan telefonun ekran boyutu ise 4/4.5-inç arasında bir değer alacak. 16GB depolama alanı sunan telefon microSD kart girişi de sunacak. Ön bölümde 2MP, arka bölümde ise 8MP çözünürlüğünde kamera yer alacak.

Fiyatlandırmaya baktığımızda ise telefonun Amerika fiyatı 199$ olacak. Ancak bu fiyat operetör anlaşmalı bir fiyat olacak. Sim kilitsiz versiyonu için Amerika’da herhangi bir bilgi elde edilmemişken, Avrupa cephesinden bir bilgi elimize geçti.
1359272153_z10uk-jpg.jpg

İngiltere’nin en büyük perakende şirketleri arasında yer alan Carphone Warehouse’ın iç veritabanında ortaya çıkan telefon, satış fiyatı noktasında bizlere bilgi veriyor. Telefon içn uygun görülen fiyat ise 480£(1340 TL civarında). Telefonun şubat ayı içerisinde ülkemizde satışa sunulacağını biliyoruz ancak Avea fiyatlandırma hakkında herhangi bir bilgi sunmadı.

BB Z10’da iPhone’da yer alan ve Siri’ye benzer özellikler sergileyen sesli kontrol asistanı da yer alacak. Yine son dönemde oldukça zenginleştirilen BlackBerry App World, kullanıcılara film ve dizi kiralama hizmeti de sunulacak.

Yorumlar
Kim bilir fiyatı kaç liraa olur Türkiye'de ama hayırlı olsun Blackberry'e :))
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.