Mobil

BlackBerry Z3 ve BlackBerry Q20 akıllı telefonlar tanıtıldı

BlackBerry Z3 ve BlackBerry Q20, BES 12 ile birlikte Barcelona'da tanıtıldı.

BlackBerry Z3 ve BlackBerry Q20 akıllı telefonlar tanıtıldı

BlackBerry bugün Barcelona’da düzenlenen MWC 2014 etkinliği kapsamında yeni akıllı telefonu BlackBerry Z3’ü tanıttı. Bu model BlackBerry ve akıllı telefon üretici fabrika Foxconn’un beş yıllık anlaşma şartları kapsamında üretilen ilk akıllı telefon oldu. Anlaşmaya göre, Foxconn gelişmekte olan piyasalara yönelik olan bu modeller tasarlayacak üretecek ve depo görevi yapacak. BlackBerry ise yazılım kısmını geliştirecek ve kar ikiye bölünecek.

BlackBerry Jakarta kod adı ile bilinen dokunmatik ekranlı BlackBerry Z3, 200 $ altında fiyat etiketi ile Nisan ayında Endonezya'da piyasaya sürülecek. Cihaz BlackBerry 10’lu en ucuz akıllı telefon olma özelliğine sahip. BlackBerry CEO'su John Chen BlackBerry’nin ilerde LTE planları olduğunu söylüyor. Cihaz 5 inç ekran sunuyor ve BlackBerry 10.2.1 önceden yüklenmiş olarak geliyor.

1393325021_z3-a.png

Ayrıca şirket fiziksel QWERTY klavye özelliği ile BlackBerry Q20 akıllı telefon modelini tanıttı. Bu model yılsonuna kadar hazır olacak ancak fiyatlandırma ve kullanılabilirliği hakkında hiçbir açıklama yapılmadı. BlackBerry QWERTY klavye özellikli telefonda 3.5 inç gibi büyük ekran yer alacak ve daha büyük bir batarya ile donatılmış olacak. Bu model, bu yılın ikinci yarısında çıkacak ve BlackBerry tanıtımında daha fazla ayrıntı yayınlayacak.

Bunların yanı sıra BlackBerry en son sistemi Mobile Device Management BES 12’yi tanıttı. BlackBerry 10 ve iOS / Android / Windows Phone modelleri için BES 12 ile sadece tek bir sistem ile tüm cihazları yönetmek mümkün olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.