Mobil

BlackBerry'de çöküş devam ediyor!

Kötü duruma çare bulamayan şirket, işten çıkarmalara başlayacak.

BlackBerry'de çöküş devam ediyor!

BlackBerry'nin zor bir süreçten geçtiği kesin ve şirket yaptığı toplantılarla duruma ilişkin çözümler üretme yolunda. Hatta şirketin sahip olduğu patentleri bile satışa sunmak istediği iddia ediliyor. Satış işlemi gerçekleşir mi bilinmez ancak BlackBerry'de kötü bir süreçten geçen birçok şirkette olduğu gibi durumu düzeltmeye işten çıkarmalarla başlayacak.

Wall Street Journal'da yer alan habere göre BlackBerry'nin halihazırda 12.700 çalışanı bulunmakta ve bunların 5.000 tanesi yılsonuna kadar işinden olacak. Bunun yanında üretim tesislerinin kapatılması ile şirketin giderlerinde kısıtlamaya gidilerek önümüzdeki 3 aylık dönemde durumun biraz olsun düzeltilmesi öngörülüyor.

1379656979_heins2466609b.jpg

Şirket sadece bu olasılığı değerlendirmekle kalmıyor, kısa süre önce Z30 adlı yeni nesil amiral gemisi modelini duyurdu. Daha büyük bir ekran ve pilin konumlandırıldığı telefonun kötü durumun düzeltmesi noktasında nasıl bir etki sağlayacağını bekleyip göreceğiz. Kanada merkezli üretici ayrıca popüler mesajlaşma uygulamasını Android ve iOS kullanıcılarına sunmaya da hazırlanıyor.

Yorumlar
Misafir
Zamana Ayak Uydurmak Çok Önemli Neydim Değil ,Ne Olucam Demeli.....
Cevapla
Misafir
asd
Cevapla
Misafir
üzüldüm la
Cevapla
Misafir
android e geçmezse sonu nokia gibi olacak.üzgünüm ama sonu black=( :::make believe:::
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.