Mobil

Blackberry'den dokunmatik telefon geliyor!

Blackberry 10'un klavyesi olmayacak mı?

Blackberry'den dokunmatik telefon geliyor!

Sizlerin de bildiği gibi RIM(Research in Motion) tarafından geliştirilen Blackberry telefonlar yaklaşık 8 yıl önce fenomen haline geldi. Push e-posta teknolojisiyle genellikle iş hayatında tercih edilen telefon, güvenli bir şekilde e-postalarınıza erişim sağlıyor. Kullanıcılar bu teknoloji sayesinde kolayca e-postalarına ulaşabiliyor, ekli dosyaları açabiliyor.

Blackberry akıllı telefon piyasasında göze çarpan bir diğer özelliği ise klavyesi. Şimdi ise yeni çıkacak olan Blackberry telefon dokunmatik ekrana sahip olacak. Blacberry 10'un klavyesinin de olup olmayacağı henüz belli değil. BGC Financial'dan Colin Gillis, Blackberry telefonları rakip akıllı telefonlardan ayrı tutan en önemli özelliklerden birinin klavye tuşları olduğunu söyledi.

1340556563_blackberry-10-bold-full-touch.jpg

Fiziksel klavyesinin kaldırmasıyla Blackberry'den beklentiler de artacak. Dokunmatik ekran kullanmasıyla rakiplerini arkada bırakmak için yeni teknolojiler sunup sunmayacağı ise merak konusu. Ayrıca RIM'in ABD'nin Orlando şehrinde yapılan yazılım geliştirme konferansında tanıttığı Dev Alpha cihazında da dokunmatik ekran bulunuyordu.

1340556601_blackberry-10-dev-alpha-device1.jpg

RIM'in bu yeni girişimi olan Blackberry 10'un 2012'nin sonlarına doğru çıkacağı düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.