Mobil

BlackBerry'e Google Play Store desteği geliyor

BlackBerry dev bir hamle gerçekleştirmek üzere.


2013 yılına yeni işletim sistemi ve Z10-Q10 adlı iki iddialı telefonla giriş yapan BlackBerry satışlar noktasında tam bir hayal kırıklığı yaşadı ve eski parlak günlerini mumla arar oldu. Şu an için satışı gündemde olan BlackBerry, işletim sisteminde radikal bir değişime gitmeden ya da üst düzey bütçe dostu bir telefon duyurusu gerçekleştirmeden, BlackBerry markalı telefonlara ilgiyi artırmak için oldukça önemli bir hamleyi gerçekleştirmek üzere.

CrackBerry forumunda yayınlanan bazı görseller BlackBerry'nin 10.2.1 sürümünde Google Play Store uygulamasına yer vereceğini ortaya çıkardı. Yeni yılla birlikte yayınlanması beklenen yeni sürümde BlackBerry kullanıcıları Google Play Store'da yer alan yüz binlerce uygulamadan faydalanacak. Oldukça heyecan verici olan gelişmenin kısa süre içerisinde resmi kaynaklarca da doğrulanması bekleniyor.

1384158952_blackberry.jpg

BlackBerry'nin yeni işletim sistemine uyumlu uygulama geliştirmek için aylar öncesinde Google'dan yardım temin ettiğini hatırlatalım. 

1384159030_img00000214.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.