Mobil

BlackBerry'nin bedava mesaj uygulaması güncellendi!

RIM, BlackBerry Messenger’ın yeni versiyonu olan BBM7’yi duyurdu.

BlackBerry'nin bedava mesaj uygulaması güncellendi!

BBM Voice dünyanın her yerinde Wi-Fi üzerinden ücretsiz sesli görüşmeye olanak tanıyor. Şimdi şirket BBM Voice içeren BBM7 uygulamasını duyurdu.

RIM BlackBerry Messenger’ın yeni versiyonu olan BBM7’yi duyurdu. Kullanıcıların dünyanın her yerinden BBM kontakları ile Wi-Fi üzerinden ücretsiz olarak konuşabilmelerini sağlayan BBM Voice BBM7’nin en önemli özelliklerinden biri.

1355611008_1113bbm7660-660x495.png

Geçtiğimiz ay BBM Voice özelliğini içeren yeni BBM7’nin deneme sürümü yayınlanmıştı. RIM Sosyal Ağlar ve BBM’den Sorumlu Başkan Yardımcısı T. A. McCann konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu.

“ İş dünyasına yönelik elverişli ve etkili bir haberleşme kanalı olarak ortaya çıkan BBM, kullanıcıların günlük hayatlarında da sık sık kullandıkları önemli bir iletişim aracı haline geldi. BBM 7 ile kullanıcılar artık, dünyanın her yerinden kontakları ile ücretsiz olarak mesajlaşabilir ve konuşabilirler. Sunduğumuz bu yeni bütünleşik deneyim ile gerçek zamanlı etkileşime sesli konuşmayı da dahil ederek BBM deneyimini yeni bir seviyeye taşıyoruz.”

BBM Voice ile gelen yenilikler ise şöyle sıralanıyor:

• Split-Screen – İkiye bölünmüş ekran, kullanıcılara aynı anda hem yazma hem konuşma imkanı sağlıyor. Örneğin, konuşurken aynı zamanda resim gönderebilir, diğer mesaj ya da maillerinizi kontrol edebilir ya da farklı uygulamalar arasında gezinebilirsiniz.

• Görsel Uyarı – Sesli konuşma yapmak için uygun olan kontaklarınız çevrimiçi olduğunda haberdar olabilirsiniz.

• Aksesuar Uyumluluğu – BBM Voice’u, Bluetooth ya da kablolu kulaklık gibi, BlackBerry akıllı telefonlarına yönelik tüm aksesuarlar ile kullanabilir, telefonunuzun hoparlörü üzerinden BBM Voice özelliğini deneyimleyebilirsiniz.

• 16 Yeni İfade İkonu – Yeni ifade ikonları ile mesaj yazarken kendinizi daha eğlenceli bir biçimde ifade edebilirsiniz.

• BBM Güncelleme Uyarısı –Yeni bir güncelleme çıktığında anında haberdar olun ve uygulamadan çıkmadan güncellemeyi direkt olarak indirin.

• BlackBerry ID Senkronizasyonu – BlackBerry ID Senkronizasyonu ile, BBM profiliniz, Grup ve Kontak bilgileriniz gibi BBMID’ye kayıtlı kişisel verilerinizi kolayca kurtarın ve yedekleyin. BlackBerry 10 işletim sistemine geçtiğinizde ise, bu kayıtlı veriyi zahmetsizce aktarın.

BBM Voice özelliği BlackBerry 6 OS ve üzeri işletim sistemlerini kullanan tüm BlackBerry akıllı telefonları ile uyumlu. Bu özelliğin, 2013 yılının ilk yarısında, BlackBerry 5 OS işletim sistemini de desteklemesi planlanıyor.

BBM 7 yazılım güncellemesini indirmek için: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/3729/

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.