Mobil

BlackBerry'nin sonu mu geliyor?

RIM'in dünya üzerindeki nüfuzu kırılıyor mu?

BlackBerry'nin sonu mu geliyor?

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcı  tarafından kullanılan BlackBerry cep telefonları bildiğiniz üzre tüm dünyada tarzıyla da bilinen ofis telefonlarıdır. Bu telefonlara özel olan tasarımlarla şirketlerde işyerlerinde çok sık tercih edilen mobil cihazlar arasında olan BlackBerry cihazlar artık eskisi kadar popüler olmayabilir!

RIM, değerli mobil cihazlarını tasarlarken ve kullanıma açarken daha çok federal yöneticiler ve kurumsal kullanıcıları düşünerek hareket ediyor, göz önünde bulunduruyordu fakat son zamanlardaki istatistikler bu kullanım oranının da giderek azaldığını gösteriyor.

1336376427_rimblackberryappworld.jpg

RIM BlackBerry'nin kötü gidişatı üzerine Government Business Council tarafından yapılan ankette BlackBerry kullanımı, federal yöneticiler arasında son derece geriledi. Rakamlara bakacak olursak Ağustos 2009'da federal yöneticilerin 77'si  BB kullanırken eylül 2011'de bu rakam 50'nin altına düşmüş durumda. Yöneticiler arasında kullanılan cep telefonu modelleri  daha çok iPhone ve Android işletim sistemli modeller olarak değişiyor.

*Biz de milyonlarca kişi gibi buna sebep olarak Android ve iOS'un sunduğu geniş uygulama yelpazesını gösterebiliriz!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.