Mobil

BlackBerry'nin yeni amiral gemisi A10 olacak

Sonbaharda tanıtılması beklenen telefona dair henüz detaylar gün yüzüne çıkmış değil.

BlackBerry'nin yeni amiral gemisi A10 olacak

Ocak ayında yeni işletim sisteminin yanı sıra iki telefon duyurusu da yapan BlackBerry, devam eden süreçte giriş seviyesi için QWERTY klavyeli Q5 modelini de kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Z10 ve Q10 modelleri ülkemizde de satışa sunulurken, söz konusu telefonlar için belirlenen yaklaşık 2.000 liralık fiyat birçok kesim tarafından fazla bulundu. Yeni bir platform olan BB10’un kullanıcılar arasında daha fazla yer edinmesini sağlamak adına daha agresif fiyatlar bekleniyordu; ancak özellikle Q10 için Galaxy S4 ve HTC One ile benzer bir fiyat politikası benimsedi.
1370751739_blackberry-z5-a10.jpg

Yılın ilk yarısında akıllı telefonlar arasında bir rekabet yaşandı ve gözler şimdi yılın ikinci yarısında karşımıza çıkacak amiral gemi modellerine çevrildi. Galaxy Note III, iPhone 5S, HTC One Max, Optimus G2, Sony Honami ve Sony Togari merakla beklenen modeller arasında yer alıyor. Z10 ile rakipleri karşısında pek varlık gösteremeyen BlackBerry’nin ikinci yarıdaki kozu ise BlackBerry A10 olacak. Telefona dair henüz teknik özellikler netleşmiş değil ve muhtemelen Qualcomm cephesinden dört çekirdekli bir işlemci bekleniyor. Tüm üreticilerin Full HD ekran seviyesine geçtiği şu süreçte A10’da Kanada merkezli şirketin Full HD çözünürlüklü ilk telefonu olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.