Mobil

BlackBerry'nin yeni telefonu sızdı!

Z10 ile yeni yıla iddialı bir giriş yapan şirket, giriş seviyesi telefonlarla daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı hedefliyor.

BlackBerry'nin yeni telefonu sızdı!

Ocak ayında düzenlediği etkinlikle BlackBerry 10 işletim sistemini duyuran ve ciddi anlamda yeni bir yapılanma süreci başlatan BlackBerry (eski adıyla RIM), etkinlik kapsamında tam dokunmatik ekranlı ilk telefonu olan Z10’un yanı sıra QWERTY klavyeli Q10 resmiyet kazanmıştı. Q10 ile üst seviyede bir strateji benimseyen BlackBerry, yeni işletim sistemine sahip QWERTY klavyeye sahip yeni bir telefon hazırlıyor.
1365175386_gsmarena001.jpg

R serisi olarak adlandırılan telefona ait kısa süre önce çizimler ortaya çıkarken, gün itibariyle telefona ait görsellin de sızdırıldığı görülüyor. Giriş seviyesini hedefleyen telefon 8GB depolama birimine ve 1800mAh kapasiteli bir pile sahip olacak. Telefonla ilgili detayların kısa süre içerisinde netleşmesi beklenirken, R10 ismini alması muhtemel olan telefon 300-400$ bandında satışa sunulması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.