Mobil

Bomba iddia: Samsung Türkiye'ye telefon sevkiyatını durduruyor

İddialar doğruysa Samsung, 2020 yılından itibaren Türkiye pazarında telefonlarını satmayacak.

Bomba iddia: Samsung Türkiye'ye telefon sevkiyatını durduruyor

Hafta sonu ortaya çıkan ve Google ile Rekabet Kurumu arasında yaşanan gerilim, Google'ın Türkiye'de satışa sunulacak yeni cep telefonlarına lisans vermeyeceğini duyurmasıyla alevlendi. Google tarafından yapılan açıklamalara göre yeni piyasaya sürülecek Android işletim sistemli telefonlarda Google servisleri bulunmayacak.

Bomba iddia: Samsung Türkiye'ye telefon sevkiyatını durduruyor

Öte yandan bu karar pratikte cep telefonu üreticilerini de bağlıyor. Bu konudaki ilk adımın ise Samsung'tan geldiği iddia edildi. İddialara göre Samsung, iş ortaklarına 2020 yılından itibaren Türkiye pazarında cep telefonu satışlarını durduracağını açıkladı. Henüz doğrulanmayan bu bilgi çok da şaşırtıcı değil. Zira Android işletim sistemli cep telefonları için Google'dan lisans alamayan markaların tamamı bu yola girecek.

Yorumlar
sedat
yemişi google varsın vermesin desteğini samsungta satmasın telefon hepsininde alternatifi var ben kendm meizu kullanıyorum google desteği yok ama bunu google ın apk larını indirerek zaten kurabilir ve tüm google uygulamalrını kullanabilirsiniz . haberi duyanda dünyanın sonu zanneder. samsung satsa ne olur satmasa ne olur türkiye gibi birpazarı kaybetmeyi göze aldıysa kendi bilir bizim kadar cep telefonu değiştiren başka bir ülke varmı u kadar dinamik bir pazarı olan kaç ülke var acaba adam asgari ücret alır gider kredi çeker telefon alır sen de gelir bu pazardan çıakrsın samsung un yapacağı ayağına sıkmak olur piyasa tamamen çinli markalara kalır huaweı xoimi oppo ve daha bir ço çin markası zaten uygun fyatları piyasyı alırlar bizim için değişen birşey olmaz
Cevapla
süleyman şah
bence süper olur,hiç olmazsa yerli milli cep telefonları çok satar,para içerde kalır...
Cevapla
yerli ve milli
yerli ve milli telefon mu var? hepsi çin malı.
Şah İsmail
Vestel telefon al ozaman
Erol
Samsung Türkiye'ye tek izin verilen cihazdı, bu sayede android de Türkiye sadece Samsung'u tanıdı. Mi Türkiye pazarına girince, Samsung gibi bir takoz telefonun neden kullanıldığı sorgusunu insanlar yapmaya başladı. Samsung yerini Türkiye'de Mi ye bırakıyor. Çünkü Samsung'dan kalite olarak, hız olarak, dokunmatik olarak kat kat üstün. Sonuç Samsung Mi ile mücadele edemeyecek duruma geldi. Android vs mevzusu değil.
Cevapla
Mazlumzade
Gelen ağam giden paşam. Biz eşek olduktan sonra sırtımıza semer vuran birileri çıkar nasıl olsa. Hiç bırakırlar mı yolunacak kazı iyice yolmadan.
Cevapla
osman
durdursun sıkıntı yok. Türkiye ye önem vermiyor zaten Bixby Türkçe hala yok...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.