Mobil

Bu akıllı telefonlar ekran boyutları ile göz dolduruyor!

En büyük ekranlı akıllı telefon modellerini sizler için bir listeledik!

Bu akıllı telefonlar ekran boyutları ile göz dolduruyor! - Page 1

Cep telefonları teknoloji ile birlikte 2000'li yılların ortalarından sonra adeta devrim niteliğinde gelişmeler yaşadı. Daha önceki içeriklerimizde de bahsettiimiz üzere 90'lı yıllarda avucumuza zor sığan telefonlar vardı, bu anlamda akla ilk gelen marka ise ericsson telefonlar.

Hele ki saat ya da takvim özelliğine sahip bir telefonumuz varsa telefonumuz bizim için günümüzün amiral gemisi telefonları niteliğindeydi. Evet şaka gibi ama gerçek. Hoş, gerçi o yıllarda amiral gemisi kavramı da yoktu ''Bu telefonda saat ve takvim özelliği var'' diye söylemek bizi mutlu ederdi.

90'lı yılların sonuna doğru ise kolum kadar anteni olan ve kapaklı olan telefonlar revaçtaydı, bu anlamda ise akla ilk gelen marka muhtemelen motorola olacaktır. O zamanlarda renksiz de olsa, piksellerden oluşan logo (araba, kuş, vb resimler) ekran görüntüsü olan telefonlar ilgi çekiyordu. Bu anlamda ise akla muhtemelen Panasonic marka telefonlar gelecektir.

Sonunda renkli telefonlar 1998 yılında Siemens'in ürettiği Siemens S10 isimli telefon ile hayatımıza girdi. Derken Nokia, ilk antensiz cep telefonu 3210 modeli ile piyasaya damga vurdu ve yıllarca piyasanın tek hakimi oldu.

2011 yılında ise almış olduğum 4.3 inç ekrana sahip Samsung Galaxy S2 modeli için arkadaşlarımın, ''ne yaptın, televizyon mu aldın?'' diyerek dalga geçtiklerini hatırlıyorum :) Zira o zamanlarda telefonun küçük ekranlısı makbuldü.

Lakin günümüzde taşıması ve kullanması her ne kadar zor olsa da büyük ekran kullanmanın avantajları saymakla bitmiyor. Özellikle de phablet denilen modellere eğilim arttı ve üreticiler de bu ihtiyaca cevap vermeye başladı. Yazıyı uzatmamak adına bu ihtiyaçların neler olduğunu değinmeyeceğim, zaten birçoğunu tahmin etmek zor değil.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan şimdi de gelin en büyük ekrana sahip akıllı telefon modellerinin yer aldığı listemize göz atalım. Ancak listemize geçmeden önce, bu listeyi 2020 ve 2021 yılı telefon modellerini dikkate alarak hazırladığımızı da ayrıca belirtelim.

İşte en büyük ekranlı akıllı telefonlar!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.