Mobil

Bu benzerlikler milyon dolarlara mal oldu!

iPhone ve Galaxy S'teki benzerlikler!


Apple ve Samsung arasındaki çekişme hiç bitmeyecek gibi görünüyor. Apple'ın sunduğu kanıtlardan biri daha internete sızdı. Samsung Galaxy S ve iPhone'daki benzer özellikler Apple'ı oldukça rahatsız ediyor.

Apple Samsung'un açıkça iPhone'un estetik ve tasarımsal yapısını çaldığını iddia ederken Samsung da orijinalliğinin arkasında durmaya devam ediyor. Benzerlikler genel olarak temel özellikler ve fonksiyonlar üzerine kurulmuş. Apple'ın hazırladığı raporun toplam 132 sayfa olduğu belirtiliyor.

Galaxy S'in ilk savunması ikonların köşelerinin iPhone'daki yumuşak geçişlere sahip olmaması oldu. TouchWiz ara yüzünü etkileyecek olan bu benzerlik iPhone'un da ikonlarını başka bir tasarımdan aldığını iddia ederek sonlandırdı. Diğer bir benzerlik ise alarm saatinde karşımıza çıkıyor.Samsung'tan bu benzerlikleri değiştirmesi öneriliyor. Samsung'un tasarım olarak yeni bir yüze ihtiyacı olabilir. Ancak bu küçük etkiler sadece savaşı alevlendiren etkenler diyebiliriz.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.