Mobil

Bu beş şey olsaydı Galaxy Note 7 daha müthiş olurdu!

Samsung Galaxy Note 7'de eksik beş şey!

Bu beş şey olsaydı Galaxy Note 7 daha müthiş olurdu!

Samsung Galaxy Note 7 resmen ilan edildi. Telefon, iris tarayıcı, kavisli ekran, geliştirilmiş S-Pen, cam ve metal tasarım, daima açık ekran, gelişmiş kamera ve suya dayanıklılık,  gibi ekstra özelliklerin yanı sıra, bir önceki modele göre daha gelişmiş donanım özellikleri ile geldi.

Galaxy Note 7’nin, Galaxy S7 Edge’in daha büyük ekranlı geliştirilmiş versiyonu gibi göründüğünü de söyleyebiliriz. Yine de telefon, şuan için en iyi özelliklere sahip akıllı telefonlar listesinde zirvede yerini alacak nitelikte.

Ancak bazı şeyler daha Galaxy Note 7’de olsaydı. mükemmellik birkaç adım ötede olacaktı.

Samsung Galaxy Note 7’yi daha mükemmel yapacak özellikleri aşağıda ve sonraki sayfalarda inceleyebilirsiniz.

Daha fazla RAM/ daha iyi işlemci

Galaxy Note 7 4GB RAM özelliği ile geldi ve bu miktar 2016 model amiral gemisi telefonların hepsinde zaten var. Samsung son phablet telefonunda 6GB RAM ile farklılık yapabilirdi. Bunun yanı sıra söylentiler telefonun son Qualcomm işlemcisi Snapdragon 821 ile geleceği yönündeydi. Ancak Galaxy Note 7 Snapdragon 820 işlemci ile rakiplerinden bir tık geride kaldı.

1470234290_more-ram-better-soc.jpg


Düz ekran varyantı

Samsung Galaxy Note 7 çift tarafı kavisli ekran ile geldi. Ancak kullanıcıların hepsi bu tarz ekranı sevmeyebilir. Bu yüzden bir de düz ekranlı varyantı olsa kullanıcıların seçim hakkı olurdu.

1470234349_flat-screen-variant.jpg


Daha iyi Edge UX

Galaxy Note 7’nin Edge UX kenar özellikleri akışta bilgi ve çoklu görev seçenekler sunan çok daha iyi gelebilirdi.

1470234440_better-edge-ux.jpg


Daha büyük pil

Samsung Galaxy S7 Edge daha küçük ekrana sahip olmasına rağmen Galaxy Note 7’ye göre daha küçük bir pil ile geldi.  Daha büyük bir pi ile gelmesi Galaxy Note 7 için bir artı olacaktı.

 1470234470_bigger-battery.jpg


UFS kart desteği

 Bir ayn önce Samsung, şuan mevcut microSD kartlarına göre beş kat daha hızlı okuma ve iki kat daha hızlı yazma yeteneğine sahip USF bellek kartlarını duyurmuştu. Şimdiye kadar gelen söylentilerde Note 7’nin bu bellek kartları ile birlikte geleceği söylenmişti ancak beklendiği gibi olmadı. Samsung, gelecekteki üretilecek olan telefonlarda UFS bellek kartlarının henüz planlanmadığını söyledi.

1470234495_ufs-card-support.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.