Bu cihazlar, son defa Android güncellemesini alacak!

Her akıllı telefon kullanıcısının en büyük korkusu, telefonunun güncelleme kapsamı dışında kalmasıdır ve bu modeller gelecek yıldan itibaren güncelleme alamayabilirler.

Bu cihazlar, son defa Android güncellemesini alacak!

Samsung, uzun süre boyunca, hem amiral gemisi hem de orta segment telefonlarına iki ana Android güncellemesi sağlıyordu. Ancak bu durum 2020'de değişti. Samsung, 2019 ve sonrasında piyasaya sürdüğü tüm amiral gemisi Galaxy telefonlara ve en popüler Galaxy A akıllı telefonlara üç Android güncellemesi alacaklarını duyurdu.

Ancak bu durum burada sona ermedi. Samsung, en önemli ve bazı orta segment telefonlarına dört yıl boyunca ana işletim sistemi güncellemeleri sağlama kararı aldı. Bu politikanın ilk etapta uygulandığı cihazlar öncelikle Galaxy A serisine ait orta segment cihazlardı. Ancak, Samsung bu politikayı geçen yıl daha fazla cihaza uygulamaya başladı. Bu, Galaxy M ve Galaxy F serisi cihazları ve daha uygun fiyatlı A serisi telefonları kapsadı.

Bu cihazlar, son defa Android güncellemesini alacak!

Şimdiye kadar, dört nesil Android güncellemesi alacak olan hiçbir Galaxy cihazı bu süreyi tamamlamış değil. Ancak, yalnızca üç yıl boyunca Android işletim sistemi güncellemesi alacağı vaat edilen cihazlar için durum bu şekilde değil. Bunların bazıları için Android 14, üçüncü ve son büyük güncelleme olacak ve bu güncellemenin ardından yalnızca güvenlik güncellemeleri ve bir veya iki küçük One UI güncellemesi alacaklar.

Android 11 ile kutudan çıkan ve üç büyük Android güncellemesi alacağı vaat edilen cihazlar arasında, Android 14'ün son güncelleme olacağı cihazlar şunlardır:

Galaxy A52

Galaxy A52s

Galaxy A52 5G

Galaxy A72

Galaxy Tab S7 FE

Bununla birlikte unutulmaması gereken bir husus var o da bu liste, Android 12 ile piyasaya sürülen ve üç veya dört yıllık politikalara uymayan cihazları içermiyor. Bakalım Samsung cephesinden bu konuya ilişkin herhangi bir açıklama gelecek mi?