Mobil

Bu filmlerin hepsi o telefon modeli ile çekildi!

Hangi film, hangi telefon modeli ile çekildi? Telefonunu kameraya dönüştüren ünlü yönetmenlerin bu filmlerine gelin birlikte göz atalım.

Bu filmlerin hepsi o telefon modeli ile çekildi! - Page 1

Gelişen teknoloji hayatın her alanında ve birçok sektörlerde kendini göstermeye devam ediyor. Bu sektörlerin başında ise sinema geliyor. Her ne kadar bazı yönetmenler sektördeki geleneksel bağlarını devam ettiriyor olsa da, birçok yönetmen ise teknolojinin cazibesine kapılıp bu anlamda yenilikleri denemekten geri kalmıyor.

Sinemacılar akıllı telefonlar ile film çekebilme olanağının gayet mümkün olduğunu çoktan keşfetti. Uzun metraj ya da kısa metraj filmlerden tutunda müzik kliplerine ve reklam filmlerine kadar farklı disiplinlerdeki film çekim süreçlerinde bir numaralı ekipman olma yolunda giden akıllı telefonlar sektöre hem kolaylık hem maliyet avantajları getiriyor.

Üstelik bu yapımlar arasında Oscar ödüllü yapımların dahi yer bile aldığını söylesek bu sizi şaşırtır mı? Evet doğru duydunuz... Claire Foy’un başrolde yer aldığı Steven Soderbergh dramı ‘Unsane’den Oscar’lı belgesel ‘Searching for Sugar Man’e pek çok yapım iPhone’la çekildi.

Dilerseniz bu yapımların hangileri olduklarına ve hangi model akıllı telefon ile çekildiklerine hep birlikte göz atalım. İşte o yapımlar!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.