Ülkemize geçtiğimiz aylarda giriş yapan Vivo, Çin merkezli bir cep telefonu üreticisi. Markanın ülkemizde satışa çıkan modeli Vivo Y70 modeli test için Teknolojioku test merkezine geldi.  


Vivi Y70 cep telefonunda 6.44 içn büyüklüğünde 2400 x 1080 piksel bir ekran bulunuyor. AMOLED olan bu ekrana 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı eşlik ediyor. İşlemci tarafında Qualcomm Snapdragon 665 bulunan cep telefonunda Android 10 işletim sistemi yer alıyor.


Telefonun kamera tarafına geldiğimizde ise karşımıza ana kamera tarafında 48 + 2 + 2 MP çözünürlük sunan kameralardan oluşan bir modül çıkıyor. Ön kamera ise 16 Megapiksel çözünürlük verebiliyor.


Telefonun kamera özellikleri arasında zoom bulunmuyor. Ancak çekimler sırasında 2X zoom girebiliyorsunuz. Birçok renk efektinin bulunduğu telefonda Panorama ve Gece çekimi gibi özellikleri bulunuyor.


Vivo Y70'in ana kamerası Full HD 30 fps video kayıt edebiliyor. Ön kamera için de aynı çözünürlüğe ulaşabiliyorsunuz. 

Telefonun bu ön ve arka kameralarını kullanarak çektiğimiz fotoğrafları ilerleyen sayfalarda görebileceksiniz. Fotoğrafların üzerinde düzenleme yapılmadığını belirtelim. Sadece boyut küçülmesi yapıldı ve doğrudan sisteme yüklendi. 

Kapalı mekanda çektiğimiz bir örnek fotoğraf. 

Kapalı mekanda çektiğimiz bir örnek fotoğraf. 

Kapalı mekanda çektiğimiz bir örnek fotoğraf. 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.