Bu görüntü gerçekten Galaxy Z Flip 5’e ait olabilir mi?

Geçtiğimiz saatlerde sızdırılan ve Galaxy Z Flip 5’e ait olduğu iddia edilen görsel, teknoloji dünyasında bomba etkisi yarattı.

Bu görüntü gerçekten Galaxy Z Flip 5’e ait olabilir mi?

Twitter duyum hesabı @Revegnus'un paylaştığı iddialara göre, Samsung'un yakında piyasaya sürmeyi planladığı Galaxy Z Flip 5 katlanabilir telefonuna ait canlı bir görüntü çevrimiçi olarak yayınlandı. Bu görüntü, daha önce ortaya çıkan tasarımlarla uyumlu olup, daha büyük bir dış ekranı ve değişik bir görünüm sağlayan düzensiz bir şekli gözler önüne seriyor. Cihazın arka kamerası yatay bir düzlemde tasarlandı ve ses tuşları ile güç düğmesi sağ tarafta yerleştirildi.

Dikkat çeken yenilikler arasında, önceki basın görselleri ile ortaya çıkan, arka panelde bulunan geniş bir kapak yer alıyor. Bu ikincil ekranın 3,4 inç büyüklüğünde ve 720p çözünürlüğünde olması bekleniyor. Benzersiz bir klasör benzeri simge tasarımına sahip olacağı düşünülen bu ekran, çift arka kamera kurulumu için geniş bir alan sunacak.

Ne yazık ki, görüntüdeki bazı kısımlar koruyucu kılıf nedeniyle gizlenmiş durumda, bu yüzden telefon hakkında daha fazla bilgi elde etmek şu anda mümkün değil. Samsung Galaxy Z Flip 5'in, 6,7 inç FHD+ AMOLED 120Hz iç ekran ve 3,4 inç dış ekran özelliği olması bekleniyor. Cihazı, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy adı verilen yonga seti destekliyor olacak. Telefonun kamera kurulumu, optik görüntü stabilizasyonu bulunan 12MP ana kamera, 12MP ultra geniş açılı kamera ve 12MP özçekim kamerası şeklinde tasarlandı.

Bu görüntü gerçekten Galaxy Z Flip 5’e ait olabilir mi? - Resim : 1

Bu görüntü gerçekten Galaxy Z Flip 5’e ait olabilir mi?

Galaxy Z Flip 5, 3.700mAh'lık büyük batarya kapasitesi ve 25W hızlı şarj desteği ile birlikte gelecek. İki farklı depolama seçeneği bulunacak: 8GB RAM ile birlikte 128GB veya 256GB dahili depolama alanı. Telefon, kutudan Samsung'un OneUI arayüzüyle birlikte çıkan Android 13 işletim sistemiyle gelecek.

Ayrıca, Samsung'un Google ile iş birliği yaparak Galaxy Z Flip 5'in ikincil ekranında uygulamaları optimize ettiği belirtildi. Bu sayede kullanıcılar, katlanabilir cihazın kapağını açmadan da Google Haritalar'a erişebilecekler.

Samsung'un, Galaxy Z Flip 5'i, Temmuz sonuna doğru düzenlenmesi planlanan Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Tab S9 serisi ile birlikte tanıtması bekleniyor. Galaxy Z Fold 5'in bu etkinlikteki karşılanması, gelecek modellerin tasarım yönünü, özellikle de Z Fold 6'yı, etkileyebilir.