Bu görüntü gerçekten iPhone 15 modellerine ait olabilir mi?

Apple tarafından geliştirilen iPhone 15 serisinin büyük ihtimalle USB Type-C portuyla gelmesi bekleniyor. Peki bu görüntü gerçekten yeni seriye ait olabilir mi?

Bu görüntü gerçekten iPhone 15 modellerine ait olabilir mi?

Apple, 2022'nin sonbaharında tanıtılması beklenen iPhone 15 için büyük bir beklenti yarattı. Bu telefon, iPhone 14'ün başarısını devam ettirmek ve Apple'ın akıllı telefon pazarında lider konumunu korumak için tasarlandı.

Yeni seride beklenen en önemli değişiklik, Apple'ın ürün yelpazesinde geniş bir kullanımı olan USB-C portu kışında olacak. Bu, Lightning portuna sahip olan önceki iPhone modellerine kıyasla daha hızlı şarj ve daha hızlı veri transferi sağlayacak. Bununla birlikte, iPhone 15 Pro serisi ile sınırlı olacak.

Apple'ın Lightning portunun yerine bir USB-C portunun kullanılacağı tahmin edilirken, sızdırılan bileşenlere bakmak her zaman ilgi çekici bir hale geliyor. Sızdırılan görüntü, ‌iPhone 15 Pro‌ için USB-C bağlantı noktasını doğrulamanın yanı sıra, cihaz için sözde düzeltildiği söylenen eğimli çizgilerin ilk bakışını da sunuyor.

Bu görüntü gerçekten iPhone 15 modellerine ait olabilir mi? - Resim : 1

Bu görüntü gerçekten iPhone 15 modellerine ait olabilir mi?

Apple'ın ‌iPhone 15 Pro‌ şasesine bazı küçük tasarım güncellemeleri yapması bekleniyor. Sızdırılan görüntüde görünen derin eğim, cihaz için sözde tasarlanan güncellemeden biri olabilir. Ayrıca, şirketin paslanmaz çelik yerine titanyum bir malzemeye geçiş yapacağı söyleniyor. Cihazın fırçalı metal görünümü, titanyum bir kaplamaya sahip gibi görünüyor.

Apple'ın E75 Lightning Denetleyicisini E85 Port Denetleyicisi ile değiştirmeyi planladığı bildiriliyor. Bunun anlamı, USB-C bağlantı noktasının ‌iPhone 15 Pro‌ modelinde görüntülendiği, ancak güncellemenin standart ‌iPhone 15‌ ve ‌iPhone 15‌ Plus ile birlikte ‌iPhone 15 Pro‌ Max dahil olmak üzere tüm ‌iPhone 15‌ serisine geleceği olabilir. Tasarım değişiklikleri ise sadece ‌iPhone 15 Pro‌ modelleriyle sınırlı kalacak.