Bu haber Galaxy S25’i bekleyenleri üzebilir

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S25 ve Galaxy Watch 7'nin 3nm hakkında ortaya atılan son iddia bazı kullanıcıların canını sıkabilir.

Bu haber Galaxy S25’i bekleyenleri üzebilir

Samsung'un yeni nesil 3nm teknolojisiyle üretilmiş mobil işlemcisiyle donatılacak Galaxy S25 modeliyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Şirketin yaklaşmakta olan amiral gemisi Exynos çipinin, yıl sonunda piyasaya sürülecek Qualcomm çipine göre daha verimli olacağı iddia ediliyor. Ayrıca, Güney Koreli teknoloji devinin yeni W serisi 3nm çip ile güçlendirilmiş Galaxy Watch 7 serisini piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor.

Business Korea'ya göre, Samsung Galaxy S25 serisini 3nm Exynos çipiyle donatmayı hedefliyor. Bu kapsamda, Exynos 2500'ün Galaxy S25 ve Galaxy S25+ modellerine güç vereceği, Galaxy S25 Ultra modelinin ise Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin halefi ile donatılacağı öngörülüyor. ABD pazarında ise tüm modellerin Snapdragon işlemci ile gelmesi bekleniyor.

Exynos 2400 ve Snapdragon 8 Gen 3 işlemcilerinin haleflerinin performans ve verimlilik açısından ne sunacaklarını tahmin etmek henüz erken olsa da, raporda Samsung'un bir sonraki amiral gemisi telefonlar için geliştirdiği işlemcinin, güç verimliliği konusunda Qualcomm'un çipini geride bırakabileceği belirtiliyor.

Bu haber Galaxy S25’i bekleyenleri üzebilir - Resim : 1

Bu haber Galaxy S25’i bekleyenleri üzebilir

Samsung'un Galaxy S25 serisi dışında başka ürünlerinde de yeni nesil Exynos çipini kullanacağı konuşuluyor. The Korea Economic Daily'ye göre, Samsung Galaxy Watch 7, şirketin ilk 3nm işlemcisiyle donatılacak. Exynos W100 olarak adlandırılan bu çipin, Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 4 modellerini güçlendiren W900 serisi çiplere göre önemli yükseltmeler sunacağı öne sürülüyor. Yeni çipin, Samsung'un ikinci nesil 3nm işlem düğümü sayesinde güç ve verimlilik açısından yüzde 20'lik bir iyileşme sağlaması bekleniyor.

Hem Samsung Galaxy S25 serisi hem de Galaxy Watch 7'nin gelecek yıla kadar piyasaya çıkması beklenmiyor. Bu da bu sızdırılan bilgilerin zamanla değişebileceği anlamına geliyor. Önümüzdeki aylarda Galaxy S25 serisi ve Galaxy Watch 7 serisi ile ilgili daha fazla ayrıntı ve spesifikasyon bilgisi öğrenmeyi bekleyebiliriz.

Bu yeni modeller hakkında detaylar ortaya çıktıkça, Samsung'un teknoloji dünyasında nasıl bir etki yaratacağını görmek heyecan verici olacak. Güç verimliliği ve performans konusundaki iyileştirmeler, kullanıcıların yeni cihazlardan beklentilerini yükseltiyor. Hem akıllı telefon hem de giyilebilir teknoloji alanında Samsung'un bu yenilikçi adımları, sektördeki rekabeti artıracak gibi görünüyor.