Mobil

Bu inek başka Eenek!

Bu ineği çok seveceksiniz.


31 yaşındaki İnanç Ortaç, daha önce ABD California Üniversitesi'nde doktora yaparken, hastanelerde üreyen ölümcül MRSA bakterisinin erken tespitini sağlayan cihaz bulmasıyla adı gündeme gelmişti. İnanç Ortaç ve arkadaşı Celal Acarken’in ortaklaşa hazırladıkları 'Eenek' adlı oyun, kısa bir süre içerisinde en çok indirilen oyunlar arasına girdi.

İnan Ortaç, Orta Doğu Teknik Ünivesitesi Fizik Bölümü mezunu ve California Üniversitesi'nde Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde doktora çalışmalarına kanser tedavisi alanında devam ediyor. Ortaç, ABD’de yaşayan arkadaşı Celal Acarkan ile birlikte 'GameOnx' adlı oyun şirketini kurdular.

1343508987_mzl.rtwuvkzd.320x480-75.jpg

İki Türk tasarımcısı bir ineğin maceralarını anlatan ve Türkçe inek kelimesinden esinlendikleri ‘Eenek' adını verdikleri oyunlarını 17 Temmuz'da Apple App Store'da oyunseverlerin beğenisine sundular. Eenek oyunu kısa bir süre içerisinde binlerce kullanıcı tarafından cep telefonlarına indirildi.

İki arkadaşın tasarladığı Eenek (inek) oyunu tuğla kırma oyunlarına farklı bir yaklaşım getiren oyunun kahramanı Eenek, göbeğinden sektirdiği karpuzla her bölümde değişen tuğlaları kırıyor. Maceraları bir çiftlikten başlayan Eenek'in sırasıyla sualtı, Ay ve Mars'ta devam ediyor.

1343509188_mzl.xzmtaidd.320x480-75.jpg

1343509424_mzl.pvtocfmn.png Oyuna buradan App Store giderek ulaşabilirsiniz.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.