Mobil

Bu kadarına da yok artık Xiaomi!

Geçtiğimiz güne kadar Xiaomi'nin yeni Mi Mix modelinin ne zaman geleceğine dair kesin bir bilgi yoktu. Ancak son çıkan bir sızıntıya göre Mi Mix ailesinin yeni üyesini 2021'de aramızda görebiliriz.

Bu kadarına da yok artık Xiaomi!

Xiaomi'nin Mi Mix serisinin her modeli yeni bir özellikle karşımıza çıkıyor. Serinin yeni modelinin ise 2021 yılında tanıtılması bekleniyor. En son çıkan sızıntılara göre, yeni Mi Mix modelinin teknik özelliklerinin oldukça etkileyici olacağı düşünülüyor. Bunun yanında modelin etrafını saran bir ekran yerine, katlanabilir ekran tasarımıyla gelmesi bekleniyor.

Ayrıca zaten hızlı şarj konusunda çığır açan şirketin bu model ile 200W hızlı şarj sunacağı da sızıntılar arasında.

Yeni Mi Mix katlanabilir ekranla gelebilir!

Xiaomi’nin Mi Mix serisi, üç tarafı çerçevesiz tasarımıyla günümüz çerçevesiz akıllı telefonlarını ortaya çıkaran akımın öncülerinden biri olmuştu. Serinin her üyesinde ekran/gövde oranını biraz daha arttırırken, Mi Mix 3'te kızaklı bir tasarım kullanarak ekran çerçevelerinden nerdeyse tamamen kurtulmuştu. Yakın zaman öncesine kadar Mi Mix serisinden yeni bir modelin karşımıza çıkıp çıkmayacağı kesin değildi. Ancak geçtiğimiz günlerde çıkan bir sızıntıya göre, Mi Mix ailesinin yeni üyesinin 2021 yılında karşımıza çıkması bekleniyor. En azından şimdilik açıklanan üretim planı o şekilde. 

Xaomi'nin 200W hızlı şarj ve 2K ekran üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu çalışmaları da göz önünde bulundurduğumuzda Mi Mix serisinin yeni üyesinin 200W hızlı şarj desteği ve 2K ekran çözünürlüğüne sahip olabileceği de tahminler arasında yer alıyor. 

Ayrıca yeni modelin ekranının katlanabilir bir ekran olacağı düşünülüyor. Ancak Galaxy Z Flip gibi kapaklı bir ekrana mı yoksa Galaxy Fold gibi kitap benzeri bir tasarıma mı sahip olacağı henüz kesin değil. Yapılan tahminler ve sızıntılar kesin olmasa da modelin tasarımı ve özellikleri umut vaat ediyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.