Bu telefon alınır işte uygun fiyatlı Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi’nin yeni üst segment modeli bir kez daha ortaya çıktı. İşte Xiaomi Mi 10T Pro ile ilgili tüm detaylar.

Bu telefon alınır işte uygun fiyatlı Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi’nin üst segment için geliştirdiği yeni modeli geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Sızdırılan fotoğrafların çözünürlüğü çok üst seviye olmadığı için tam olarak bazı şeyler anlaşılmıyordu. Fakat geçtiğimiz gün ortaya çıkan Mi 10T Pro görselleriyle bazı detaylar kesinlik kazanmış oldu.

Bu telefon alınır işte uygun fiyatlı Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi Mi 10T Pro için daha önce sızdırılan raporlarda telefonun Snapdragon 865+ yonga seti ile geleceği belirtilmişti. Fakat bu raporlarda telefonun LCD mi yoksa OLED ekran mı kullanacağından bahsedilmiyordu.

Bu telefon alınır işte uygun fiyatlı Xiaomi Mi 10T Pro - Resim : 1

İşte sızdırılan görsellerle bu durum da netlik kazandı. Xiaomi Mi 10T Pro’da yer alan parmak izi okuyucusu telefonun yan tarafına power yani güç butonunun üzerine yerleştirilmiş. Bu da telefonun ekran altı parmak izi okuyucusu teknolojisini desteklemediği anlamına geliyor. Başka bir değişle Xiaomi bu modelinde OLED panel yerine LCD bir panel kullanmayı tercih etmiş.

LCD panel kullanmasının olumlu yanı ise şu. Telefonun fiyatı ortalamanın hayli altında olacak. Çünkü diğer Mi 10 modellerinde genel olarak AMOLED ekranlar tercih edildi ve fiyatlar da yüksekti.

Xiaomi Mi 10T Pro ise LCD ekranla gelecek. Dolayısıyla fiyatı diğer Mi 10 modellerine nazaran daha uygun olacaktır. Eğer ekran tarafında OLED önceliğiniz yoksa Mi 10T Pro sizi performansıyla memnun edebilir.

Elbette telefonun Çin dışında satışa çıkıp çıkmayacağı henüz netlik kazanmış değil.