Bu telefon iPhone’un neredeyse aynısı, işte karşınızda ZTE Axon 60

Çin pazarının ünlü ismi ZTE tarafından geliştirilen yeni model, tasarımıyla akıllı telefon dünyasının en popüler ismini anımsattı.

Bu telefon iPhone’un neredeyse aynısı, işte karşınızda ZTE Axon 60

Geçtiğimiz ay tanıtımı yapılan ZTE Axon 60 Ultra'nın ardından marka, Meksika'da Axon 60 serisine iki yeni model eklediğini duyurdu. Bu modeller; Axon 60 ve Axon 60 Lite olarak isimlendirilen, tasarım ve özellikler bakımından benzerlikler gösteren ekonomik alternatifler sunuyor. İşte Axon 60 ikilisinin sunabileceği özellikler.

Axon 60 ve Axon 60 Lite, arka kısımda üç sensör barındıran kare biçiminde bir kamera adasına sahip, iPhone benzeri bir tasarıma sahiptir. Telefonlar düz bir çerçeveye sahipken güç düğmesi kırmızı bir renkle vurgulanmış ve aynı zamanda parmak izi tarayıcı olarak da işlev görüyor.

Bu iki model, Apple'ın iPhone'larındaki Dynamic Island'a benzer şekilde çalışan merkeze hizalanmış bir delikli ekran kesimi özelliğine sahip. ZTE Live Island adı verilen bu özellik, bildirimleri, hatırlatmaları ve daha fazlasını gösteriyor. Axon 60, 6.72 inç FHD+ ekranla gelirken, Lite modeli 6.6 inç HD+ çözünürlükte ve 90Hz yenileme hızına sahip bir ekranla donatılmış.

Bu telefon iPhone’un neredeyse aynısı, işte karşınızda ZTE Axon 60 - Resim : 1

Bu telefon iPhone’un neredeyse aynısı, işte karşınızda ZTE Axon 60

Her iki telefon da 50MP ana kameraya sahip. Standart modelde bir de 2MP makro sensör ve belirtilmemiş bir derinlik lensi bulunurken, Axon 60 Lite modelinde 2MP derinlik atıcı ve bir AI ünitesi yer alıyor. Ön tarafta, standart ve lite modeller sırasıyla 32MP ve 8MP selfie kameralar ile geliyor.

Axon 60 ve Axon 60 Lite, sırasıyla Unisoc T616 ve Unisoc T606 işlemcilerle donatılmış durumda. İlk model 6GB RAM'e sahipken ikincisi sanal RAM desteğiyle 4GB seçeneği sunuyor. Her iki telefon da 256GB depolama kapasitesine sahip. 5,000mAh kapasiteli bataryadan güç alan Axon 60 ikilisi, kutudan çıkar çıkmaz Android 13 işletim sistemine sahip. Altın, mor, siyah ve mavi renk seçenekleriyle sunulan Axon 60'ın başlangıç fiyatı yaklaşık 219 dolar (3,699 MXN), Lite modeli ise yaklaşık 177 dolar (2,999 MXN) olarak belirlenmiş.