Mobil

Bu telefon Sony Xperia Z5 mi?

Xperia Z5 olduğu iddia edilen bir Sony telefonu sızdırıldı.

Bu telefon Sony Xperia Z5 mi?

Sony geçtiğimiz günlerde aylardır sızıntı ve söylentilerle gündemden düşmeyen akıllı telefonu Xperia Z4’ü tanıttı. Japonya’da tanıtılan telefonun sadece Japonya’da satışa sunulacağı ve diğer pazarlar için yeni bir model tanıtılacağı söylenmişti. Diğer bir haberde ise şirketin dördüncü çeyrekte beşinci nesil Xperia Z modelini tanıtacağı iddia edildi.

Söylenenlere göre, Xperia Z5 ve Xperia Z5 Ultra Snapdragon 820 yonga seti ile güçlendirilmiş olacak. Xperia Z5 Compact’ın işlemcisinin henüz ne olacağı bilinmemektedir. Ayrıca, Xperia Z5 Ultra phablet parmak izi tarayıcı özelliği taşıyan ilk Sony modeli olacak. İddiaya göre Sony, Qualcomm tarafından üretilen Ultrasonik Sense kimliğini bu cihazlarda kullanacak. Sony Xperia Z5 ve Sony Xperia Z5 Ultra tüm bölgelerde QHD ekranlı olacak ve her iki modelde 4GB RAM ile gelecek.

Sony, OIS özelliğini kameralarında kullanmıyor ve raporda, Sony’nin 1-2 yıl daha akıllı telefon kameralarında OIS teknolojisini kullanmayacağı söyleniyor. Şirket amiral gemisi modellerinde tasarımın değişmemesini şikayet edenler için Xperia Z5 hattı ile yepyeni bir tasarım sunacak. Ayrıca Xperia Z5’in  USB Type C port özelliğine sahip olacağı yeni gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Yeni sızdırılan bir görselin Xperia 5’e ait olduğu iddia edildi. Aşağıda bu görseli inceleyebilirsiniz.

1429729572_dume.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.