Bu telefonlar oyun konsollarının pabucunu dama atacak

Oyun tutkunları için optimize edilmiş bu yeni çipset, daha akıcı ve yüksek kaliteli grafikler vaat ediyor.

Bu telefonlar oyun konsollarının pabucunu dama atacak

Qualcomm, bu yıl Snapdragon Zirvesi'nde Snapdragon 8 Gen 4 yonga setini tanıtacak. Bu yeni mobil platformun performansıyla ilgili erken söylentiler gelmeye başladı. Snapdragon 8 Gen 4'ün özellikle oyunlar için güçlü bir GPU sunacağı belirtiliyor. Xiaomi 15 ve Xiaomi 15 Pro, bu yeni yonga setini kullanan ilk akıllı telefonlar olacak. Ayrıca OnePlus 13 ve iQoo 13'ün de Snapdragon 8 Gen 4 ile çalışması bekleniyor.

Güvenilir Çinli duyumcu Digital Chat Station, Weibo'da Snapdragon 8 Gen 4'ün olağanüstü GPU performansına sahip olacağını iddia etti. Yonga setinin, grafikleri yoğun olan Genshin Impact oyununu 1080p çözünürlükte çalıştırabileceği söyleniyor.

Yonga seti üzerinde çalışmalar planlanandan hızlı ilerliyor ve Qualcomm'un Çin Ulusal Günü'nden sonra, yani 1 Ekim'den sonra duyurması bekleniyor. Bu tarihten sonra Snapdragon 8 Gen 4 yonga setine sahip yeni telefonların dalgası bekleniyor.

Bu telefonlar oyun konsollarının pabucunu dama atacak - Resim : 1

Bu telefonlar oyun konsollarının pabucunu dama atacak

Önceki raporlar, Xiaomi'nin Snapdragon 8 Gen 4 işlemcili telefonları ilk olarak tanıtacağını iddia etmişti. Xiaomi 15 ve Xiaomi 15 Pro'nun bu yonga setini ilk kullanan telefonlar olması bekleniyor. OnePlus 13, iQoo 13, Samsung Galaxy S25 serisi ve Asus Zenfone 11'in de bu yeni mobil platformu kullanacağı söyleniyor.

Snapdragon 8 Gen 4'ün, TSMC'nin 3nm üretim süreci üzerine inşa edilmesi bekleniyor. Ayrıca, özel bir Oryon CPU ve Qualcomm'un FastConnect 7900 bağlantı sistemini içerebilir.

Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini geçen yıl Kasım ayında tanıtmıştı ve son zamanlarda çıkan çoğu Android amiral gemisi telefon bu yonga setiyle çalışıyor. Samsung, Snapdragon 8 Gen 3'ün özel bir versiyonunu, hız aşırtmalı CPU ve GPU puanlarıyla kullanıyor.