Mobil

Bu telefonları alacak olanlar dikkat! Pilleri şişiyor!

Google Pixel 3 ve Google Pixel 4 pil şişme sorunu yaşıyor!

Bu telefonları alacak olanlar dikkat! Pilleri şişiyor!

Google'ın Pixel serisi bazı telefon modellerinin pillerinde şişme meydana geldiği ortaya çıktı.

Bu telefonları alacak olanlar dikkat! Pilleri şişiyor!

Google Pixel kullanıcılarının paylaştığı bilgilere göre, bazı Pixel modellerinde yaşanan pil şişme sorunu nedeni ile telefonlarının arka paneli açıldı. Bu sorunun şimdilik Pixel 3 ve Pixel 4 akıllı telefon modellerinde olduğu ortaya çıktı. Kullanıcıların sosyal medya ve bazı platformlar üzerinden yapmış olduğu yorumlara bakılırsa, bu sorundan oldukça şikayetçi oldukları görülüyor.

Bu telefonları alacak olanlar dikkat! Pilleri şişiyor! - Resim : 1

Ne yapacaklarını bilemeyen kullanıcılar, telefonlarının son halinin fotoğrafını paylaşmakla yetindiler. Telefonlarını özellikle de kılıfla kullanan kullanıcılar, sorunu geç fark ettiler. Çünkü sorun kablosuz şarj özelliğini kullanamamaya başladıklarında kendini gösterdi.

Bu telefonları alacak olanlar dikkat! Pilleri şişiyor! - Resim : 2

Paylaşılan görsellerde şişliğin oldukça şiddetli olduğunu ve neredeyse cihazların arka panelini iterek yerinden çıkaracak seviyeye geldiğini gösteriyor.

Bu telefonları alacak olanlar dikkat! Pilleri şişiyor! - Resim : 3

Pixel telefonlardaki pil şişmesi sorununa neyin neden olduğu bilinmiyor. Ancak bu şikayetlere duyarsız kalmayan Google, bu sorunla karşılaşan kullanıcılara değişim sözü veriyor. Kaldı ki bataryası şişen telefonların kullanılmaya devam etmesi kullanıcılar için oldukça riskli ve su geçirmezlik özelliğini kaybeden telefonlar, yangın tehlikesine davetiye çıkartabilir.

Yorumlar
Ege
Sayın telnolojioku yazarları, Google pixel serisinin Türkiye'de satılmsdığını bildirmek isterim...
Cevapla
Tugi
Tr de kullanıcılarının olduğunu da bildirmek isterim
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.