Mobil

Bu telefonları satın almayın!

Almanıza değmeyecek akıllı telefonlar!


Hayatın gerçekleri, her şey iyi olamaz. Fakat bu telefonlar gerçekten tam bir hayal kırıklığı. Bir telefonun ortaya çıkması, üretimi ya da yayınlanması kolay bir hadise değildir. Fakat buna rağmen emeğinin ve fiyatının sadece tasarıma ve firmanın ismine gitmesini istemeyiz. En azından böyle telefonlar her zaman bizi yarı yolda bırakmıştır. Eğer böyle bir deneyiminiz olduysa, tekrarlanmaması için alınmaması gereken telefonları araştırdık.


Sony Xperia Ion (Temmuz 2012)

Sadece yarım sene önce ile ilgili herhangi sevilmeyen bir nokta yoktu. Ancak teknoloji günümüzde 6 ayda çok mesafe kat eden bir yapı haline geldi. Örneğin Google 6 ay önce Android 4.0 işletim sistemini duyururken bugün bazı telefonlar Android 4.1 güncelleştirmesi almaya başladı bile.

Böyle bir Android telefonun 449$ gibi bir fiyatla gelmesi yine de cömertçe olmasına rağmen dikkat etmeniz gereken ve gözden kaçabilecek bazı noktalar var.

Sony Xperia Ion 12-mega piksel kamera, yüksek çözünürlükte video kayıt kapasitesi ve düşük bir işlemciye sahip 4G LTE telefonu. Android Gingerbread işletim sistemi ve eski model 1.5 GHz çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon S3 işlemciye sahip.

Sony Xperia Ion elbette iyi bir telefon fakat söylemek istediğim, fiyatı ve bir çok özelliğiyle Samsung Galaxy S3 ya da HTC One X ile boy ölçüşebilecek bir telefon olma şansını sadece işlemcisiyle kaçırmış ve fiyat olarak da çok fark bulunmuyor.

ZTE Score M Metro PCS (Mart 2012)

MetroPCS diğer telefonlar arasında daha az çekici kılan yavaş bir hız seviyesine sahiptir. ZTE genellikle orta dereceli telefonlar üretmektedir.

Bunlara ek olarak ZTE Score M kalitesiz ekran özellikleri, yavaş işlemciyle gelen düşük veri aktarım hızı ve almak için küçük bir neden sunan Android işletim sistemiyle geliyor.

Fiyatı 299$ civarında olan bu telefonun özelliklerine kısaca değinecek olursak, 1200mAh batarya, 3.2 mega piksel arka kamera, 320x480 piksel çözünürlük, 3.5 inç ekran, 165ppi ekran kalitesi, 600 mHz Qualcomm işlemci ve Wi-Fi bulunduruyor.

Pantech Swift (Haziran 2012)

Pantech Swift küçük bir mesaj telefonu fakat Swift yorgun işlemcisi, uygulama yönünden fakirliği ve isteklerimize zor cevap veren bir ekrana sahip. 239$ fiyat etiketiyle haziran ayında raflardaki yerini alan bu telefon QWERTY klavyeye sahip olması nedeniyle rahat bir mesajlaşma sağlıyor.

Fakat diğer özellikleri için bu kadar iyi konuşamıyoruz. 2.8 inç QVGA 320x240 piksel çözünürlüklü ekran Haziran 2012 için oldukça düşük kalite özellikler sunuyor.

Batarya performansının da iyi olmadığı bu telefon A 2-mega piksel kameraya ve 1000 mAh bataryaya sahip.

Samsung Brightside (Mart 2012)

249$ etiketli Samsung'un bu telefonu özellikle Samsung için tam bir hayal kırıklığı. QWERTY klavyenin verdiği rahatlık söz konusu evet, fakat 3.2 mega piksel kamera, 3.1 inç 340x320 piksel ekran çözünürlüğü sunan TFT ekrana sahip.

Yavaş işlemci, düşük ses sistemiyle aynı özelliklerdeki telefonların yanında oldukça yüksek bir fiyat etiketiyle geliyor.

Pantech Hotshot (Ekim 2011)

Hotshot ile ilgili hiç bir sorun yok, tabi ki akıllı telefon olarak kullanmayacaksanız. İstekleri karşılamayan ekran ve düşük hızlı bir işlemci kullanıcıları 269$ etiketle yarı yolda bırakıyor.

3.2 inç ekranı 240x400 262,000 renk ekran çözünürlüğüne sahiptir. 3.2 mega piksel kamerasının çektiği fotoğraflar için iyi bir şey söylemek zor. Son olarak bu telefonlar gerek fiyatlarıyla gerek beklenmedik bazı özellikleriyle sahiplerini hayal kırıklığına uğratıyor. Karar sizin..

Yorumlar
Misafir
sonye büyük hakaret olmuş:)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.