Mobil

Bu telefonu isteniz de paranızla satın alamayabilirsiniz!

Huawei'nin yeni amiral gemisi Huawei P50 için üzücü haber geldi. Bu telefon sınırlı sayıda üretilecek gibi görünüyor. İşte detaylar.

Bu telefonu isteniz de paranızla satın alamayabilirsiniz!

Huawei'nin Amerika'nın yaptırımlarından etkilenmeye başladığı yıla gelmiş bulunuyoruz. Dünya genelindeki çip krizi ile Huawei'nin TSMC'ye yonga seti üretime yasağı da eklenince Çinli firma için 2021'in pek kolay geçmeyeceği söyleniyor. Bugün de firmanın yeni amiral gemisi Huawei P50 serisi için üzücü haber geldi.

İddialara göre; Huawei P50 ailesi sınırlı sayıda üretilecek. Mayıs ayında tanıtılması beklenen Huawei P50 ailesinin yaz aylarında satışa sunulacağı ancak çok kısıtlı bir stok ile çıkacağı söyleniyor. Bu stoğun büyük bir bölümü muhtemelen anavatanı Çin'e ayrılacak.

Android'e rakip olmak için geliştirilen HarmonyOS 2.0 işletim sistemini P50 ailesinde göreceğiz. Yine tahminlere göre Çin'de satılacak olan P50 modellerinde Android yerine HarmonyOS yüklü olacak. Avrupa pazarında ise kullanıcılara opsiyon sunulacak.

Bu telefonu isteniz de paranızla satın alamayabilirsiniz! - Resim : 1

Çinli firmaya uygulanan yaptırımlar satışlara da yansıdı. Araştırma firmasının raporlarına göre; Çin'de vivo ve OPPO liderliğe koşuyor. Huawei ise zirveden gün geçtikçe uzaklaşmaya devam ediyor. Huawei Mobil Servisleri ile Google'ın eksikliğini arattırmayan Huawei'nin en kısa sürede Amerika ile anlaşmaya varması gerekiyor. Aksi durumda çip krizinin de patlak verdiği böyle bir dönemde telefon satışlarında ağır yaralar alacaktır.

Trump yönetiminden sonra başa geçen Biden yönetiminin Çinli firmalara karşı olan tutumu merak ediliyor. Ancak bu tutumu görmek ve Çinli firmalara karşı nasıl pozisyon alacaklarını izlemek için biraz beklememiz gerekecek.

Yorumlar
123
Bu telefonu istesenizde paranızla satın alamayabilirsiniz! Diyecektiniz herhalde!!!
Cevapla
Sezzoo47
Kameralar görüntü kirliliği resmen sanki arkasında taşlı Ocak varmış gibi çaydanlık koysan kaynatır gibi duruyor yani büyük kamera ama umarım işlevide şaşırtır bizi :)
Cevapla
Teknosiyosu
Huawei sikinti yok zaten sikinti Huaweinin gelecege hakim olmasi çünkü adamlar Kaliteyi yeniden insa etti. Ben yillardir kulaniciyim. Su var ki diger ureticilerin yapmadigi seyi yapiyor kendi malzemesini kulaniyor.
Cevapla
Tele
Telefonların sana yenimi olması lazım? Ama eski telefonların deyerini bilmiyorsunuz kendiniz memnun olun yeter yeni işlemciyle eski işlemci arasında ciddi bir fark yok sizin gibiler hep üst sırada telefonları istiyor ama 1 telefonu orta düzeyse 4 yıll kullana bilirsiniz
Cevapla
Gölde su bende pars
Sorun fiyatı değil Bir ton para veriyoruz bir 6 Ay sonra yeni işlemçi yeni kamera yeni dizay yeni şey busu var şusu var Aldığımız ürün 1.5 sene içinde çöp oluyor yazık değil mi sizce
Cevapla
Joa
O yüzden Xiaomi kardeş 😊👍👍
Abuzer avci
Aynen öyle kardeşim benim var ama bir şeyi yaramıyor pesımart 2019 mudel
Rain
Süper bir yorum olmuş katılıyorum 👍👏😄💐
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.