Bu telefonun 10 GB RAM'i var: Xiaomi Black Shark Helo

Dünyanın 10 GB RAM'e sahip ilk telefonu Xiaomi Black Shark Helo oldu. Telefon aynı zamanda oyuncular için özel olarak geliştirildi.

Bu telefonun 10 GB RAM'i var: Xiaomi Black Shark Helo

Android telefonlarda RAM miktarı her geçen gün artıyor. Günümüzde standart bir Android telefonda minimum alt sınır 3 GB oldu. 4 ya da 6 GB telefonlar da oldukça yaygın. 8 GB ile genelde oyun ya da performans telefonlarında bulunuyor. 10 GB RAM'li ilk telefon ise Xiaomi cephesinden geldi. Firma Xiaomi Black Shark Helo telefonunu resmi olarak tanıttı.

Bu telefonun 10 GB RAM'i var: Xiaomi Black Shark Helo - Resim : 1

Bu telefonun 10 GB RM'i var: Xiaomi Black Shark Helo

Oyuncular ve oyunlar için özel olarak geliştirilen bir telefon olan Xiaomi Black Shark Helo, firmanın nisan ayında satışa sunduğu Black Shark modelinin güncellenmiş bir sürümü olarak görülebilir. Telefonda 6.01 inç büyüklüğünde 2160 x 1080 piksel bir ekran bulunuyor. Telefon gücünü Qualcomm Snapdragon 845 işlemciden alırken 10 GB'a kadar RAM ve 256 GB'a kadar UFS 2.1 depolama alanı sunuyor.

Bu telefonun 10 GB RAM'i var: Xiaomi Black Shark Helo - Resim : 2

Telefonda Quick Charge 3.0 destekli 4000 mAH bir pil bulunuyor. Telefonun ana kamerası ise dual kamera modülüne sahip. 20 + 12 Megapiksel çözünürlüklü bu dual kameraya ön yüzdeki 20 Megapiksel kamera eşlik ediyor. Telefonun ön yüzünde stereo hoparlör seti yer alıyor. Xiaomi Black Shark Helo'nun arka yüzünde bulunan RGB aydınlatmalı logo ve LED şeritlere bir de parmak izi okuyucu eşlik ediyor.

Benzer oyun telefonlarında olduğu gibi sıvı soğutma teknolojisi ile donatılan Xiaomi Black Shark Helo, sonradan satın alınabilen çift fanlı bir soğutma aksesuarı ile daha da soğuk tutulabiliyor. Telefonun diğer özellikleri arasında Android 80 Oreo, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 ac ve USB Tlpe-C bağlantısı bulunuyor.

Bu telefonun 10 GB RAM'i var: Xiaomi Black Shark Helo - Resim : 3

Xiaomi Black Shark Helo fiyatı

Farklı depolama ve RAM seçeneklerine sahip olan Xiaomi Black Shark Helo'nun yurtdışı fiyatları da açıklandı. İşte o fiyatlar:

  • 6 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesi - 460 dolar
  • 8 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesi - 505 dolar
  • 10 GB RAM ve 256 GB depolama kapasitesi - 605 dolar

Şimdilik sadece Çin'de satışa sunulan telefonun önümüzdeki günlerde farklı ülkelerde de satışa sunulması bekleniyor. Türkiye'de de resmi olarak faaliyette olan bir marka olan Xiaomi'nin bu yeni modelinin ülkemizde de satılmasını bekliyoruz.