Bu telefonun kamerası çok canlar yakacak gibi duruyor

Oppo’nun merakla beklenen yeni modeline ait gelen kamera bilgileri, fotoğraf tutkunlarının nefesini kesecek.

Bu telefonun kamerası çok canlar yakacak gibi duruyor

Oppo, kısa süre önce Çin'de Reno 12 ve Reno 12 Pro modellerini tanıttı. Bu yeni modellerin Haziran veya Temmuz aylarında global pazarda da duyurulması bekleniyor. Standart modelin CPH2625, Pro modelinin ise CPH2629 model numaralarına sahip olduğu biliniyor. Ayrıca, Oppo'nun Reno 12F 5G modelini de global pazara sunabileceği yönünde yeni gelişmeler var. Bu söylentinin nedeni ise cihazın birçok ülkede sertifika almış olması.

Oppo Reno 12F'in CPH2637 model numarasıyla çeşitli önemli sertifikaları aldığı doğrulandı. Bu sertifikalar arasında Birleşik Arap Emirlikleri'nden TDRA ve Malezya'dan SIRIM bulunuyor. Aynı cihaz, Mart ayında Avrupa’nın EEC sertifikasını da almıştı. Ayrıca, Hindistan’ın BIS otoritesi de bu cihazı onayladı. Cihaz Avrupa’da Reno 12F adıyla bilinirken, Hindistan’da farklı bir isimle piyasaya sürülebilir.

Reno 12F, Camera FV-5 veritabanına eklenmiş durumda. Bu listeleme, cihazın arka tarafında 50 megapiksel ana kameraya sahip olabileceğini ve bu kameranın f/1.8 diyafram açıklığı ve 4mm odak uzunluğu olduğunu ortaya koyuyor. Ön tarafta ise 50 megapiksel bir kameraya sahip olması bekleniyor, bu kamera f/2.4 diyafram açıklığı ve 3.2mm odak uzunluğuna sahip. Ne yazık ki cihazın diğer özellikleri hakkında henüz bilgi bulunmuyor.

Mart ayında Oppo, Hindistan’da Oppo F25 Pro modelini tanıttı. Bu model, diğer ülkelerde Reno 11F olarak yeniden markalanmıştı. Bu nedenle, Hindistan’ın Reno 12F’i Oppo F27 Pro olarak yeniden markalayabileceği düşünülüyor. Reno 12F birçok sertifika almış olmasına rağmen, Şubat ayında tanıtılan Reno 11F’ten altı ay sonra piyasaya sürülebilir. Bu da Reno 12F’in Temmuz ayında resmiyet kazanabileceğini gösteriyor.