Yunan mitolojisinde şekil değiştiren bir deniz tanrısı olarak anlatılan Proteus, Kyocera’nın yeni konsept cihazına hem ilham vermiş, hem de isim babalığı yapmış.

Kyocera Proteus esnek ve kıvrılabilen bir ekran tasarımına sahip. CEATEC tüketici elektroniği fuarında tanıtılan cihaz normalde çerçevesiz bir akıllı telefon gibi görünüyor. Ama istendiğinde yuvarlanıp bir bileklik olabiliyor. Veya ikiye kıvırıp kemerinize, dosyanıza takabiliyorsunuz.

Daha yeni kıvrılabilen bir tablet ekranı görmüşken, Kyocera’nın bu yeni ürünü çok şaşırtmadı tabii. Ama Kyocera klavye kullanımı ve dokunmatik ekran gibi önemli sorunları çözebilirse, bu konseptin büyük potansiyeli olabilir.

Proteus kıvrılıp bileklik haline geldiğinde arkasındaki sensörler kullanıcının sağlık verilerini toplayabilecek. Veya cihazı yuvarlayıp bisikletin gidonuna takmak ve rota takip etmek mümkün olabilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.