Mobil

Bu uygulama akıllı telefonunuzu daha da akıllı yapıyor!

Sıra dışı uygulama IFTTT'nin Android versiyonu sonunda Google Play Store'daki yerini aldı.

Bu uygulama akıllı telefonunuzu daha da akıllı yapıyor!

Sıra dışı uygulama IFTTT'nin Android versiyonu sonunda Google Play Store'daki yerini aldı. Birkaç ay önce Android için de çıkacağına dair haberler gelen uygulama, tarif olarak geçen uygulamacıklar aracılığıyla, belli bir durumda yapılacak şeyi programlamanıza izin veriyor.

1398619459_img20140427190235.jpg

 Açılımı If This Than That olan uygulama ile örnek olarak aldığınız her ekran görüntüsünün aynı anda Dropbox'a yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. ya da sevdiğiniz kişiden gelen bir arama cevapsız olarak kaldığında kendisine otomatik olarak bir SMS gönderilmesini sağlayabiliyorsunuz. Bunlar çok basit örnekler elbette, IFTTT ile yapabileceklerinizin sınırı "tarif" geliştiricilerin hayal gücüyle sınırlı. Şu aşamada Android'e özel tarifler yalnızca altı kanal içindekilerden ibaret. 

Bu sayının çok yakın zamanda artacağı söyleniyor. Eğer uygulamayı denemek isterseniz aşağıdaki linkte tıklayarak Google Play'den cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Google Play Store-IFTTT

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.