Mobil

Bu uygulama ile çalınan arabasını buldu!

Bir iOS uygulaması telefonunu arabada bırakan kişinin çalınan arabasının bulunmasına neden oldu.


Avustralya'da bir araba çalındı ve çalınan arabada unutulan iPhone, arabanın bulunmasını ve hırsızın yakalanmasına neden oldu. iOS uygulaması Find My iPhone gerçekten işe yarıyormuş.

Apple'ın hizmeti olan Find My iPhone yani iPhone'umu bul uygulamasını iPhone ya da iPad kullanıcıları mutlaka indirip kurcalamışlardır. Bu uygulama, iOS cihazınız çalındığı yada kaybolduğu zaman yerini öğrenmenize yarıyor.  Ayrıca uygulama mesaj göndermeniz ya da telefonu kilitlemenizi sağlıyor.

1341830417_110064-findiphone.jpg

Uygulama cihazınızı bulmanızı sağlıyor ama Find My iPhone bu sefer çalınan arabayı yakalattı. Olay, Avustralya'nın Melbourne şehrinde yaşandı. Bir adamın arabası benzin istasyonunda para ödemeye indiği sırada çalındı. Hemen polise arabasının çalındığını haber veren adam, çalınan arabada iPhone'ununda bulunduğunu söyledi. iPhone'unda Find My iPhone uygulaması bulunan adam hemen internete girerek telefonunu, takip etmeye başladı ve polisle irtibat içinde kaldı.

Polisler arabanın bulunduğu yeri haritada çok net bir şekilde görebildiler. Hızlı bir planla arabayı köşeye sıkıştıran polis 34 yaşındaki hırsızı yakaladılar. iPhone bir GPS görevi görerek hırsızı anında yakalattı. Böylece uygulamanın ne kadar işe yaradığı da ortaya çıktı. Eğer arabanıza GPS takamıyorsanız böyle bir sistemin kurulumunu deneyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.