Mobil

Bu uygulamalar veri ve pil ömrünüzü adeta sömürüyor!

Güvenlik şirketi AVG'nin yayınladığı raporda Android'li telefonlarda batarya ve veri kullanımını en çok etkileyen uygulamalar sıralandı.

Bu uygulamalar veri ve pil ömrünüzü adeta sömürüyor!

Android mobil işletim sistemli telefonlarda internet kotanızı ve batarya ömrünüzü en çok hangi uygulamaların bitirdiğini öğrenmek ister misiniz? Güvenlik şirketi AVG, Android telefonlarda veri ve pil ömrünü etkileyen uygulamaları sıraladı.

1425026521_img20150227104212.jpg

AVG'nin son üç ayda "Android uygulama performansı raporu"'nda 1milyon kullanıcı üzerinde yaptığı cihazlarda en çok kaynak tüketen (veri, pil ve ömrü) uygulamalar araştırmasının raporunu yayınladı. Aşağıda telefonunuzun "Genel Performansını Etkileyen" en kötü uygulamaları sıraladık.

Facebook

Spotify

Instagram

Path

Amazon Android

Raporda kullanıcıların harcadığı zaman miktarı göz önüne alındığında Facebook ve Amazon App, batarya ömrünü en çok etkileyen uygulamalar sıralamasında en üst sırada yer alıyor. 

Diğer taraftan telefonunuzdaki internet kotanızı sömüren veri kullanımınızı arttıran en kötü beş uygulama şunlar:

Daily Mail 

OnlineTumblr

Facebook

Instagram

Spotify

Raporda en dikkat çekici uygulamalardan biriside Samsung'un "Security Policy Updates"(Samsung Servis ve Güvenlik Politikası Güncellemeleri) uygulaması. Samsung telefonlarında yüklü olan bu uygulama arka planda sürekli çalışarak cihazlarınızda büyük önem arz eden pil ömrünüzü ve mobil verinizi inanılmaz derecede etkiliyor.

Beaming Service for Beep'n Go

Security Policy Updates (Samsung)

Facebook

Waze Social GPS Maps & Traffic

Vault-Hide SMS Pics & Videos

Ayrıca raporda çoğu kullanıcının telefonlarında bulunduğu oyunların performansa etkileride açıklanmış. 2013 üçüncü çeyrek ve 2014 dördüncü çeyreğinde yapılan karşılaştırmalara göre en çok pil tüketen beş oyun şöyle sıralanıyor:

Hay Day

LINE Let's Get Rich

Boom Beach

Candy Crush Saga

Farm Heroes Saga

AVG'nin listesinde yer alan uygulamalar bu şekilde sıralanıyor. Peki siz listede yer almayan en çok pil veya veri harcayan başka uygulamalar biliyor musunuz? mı? Android'de pil ve verilerinizi sömüren uygulamalar hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.