Mobil

Bu Xiaomi telefonlar yüksek batarya kapasiteleri ile mest ediyor!

En yüksek batarya kapasitesine sahip Xiaomi telefon modellerini sizler için bir araya getirdik!

Bu Xiaomi telefonlar yüksek batarya kapasiteleri ile mest ediyor! - Page 1

Bir zamanlar sadece iletişim için kullandığımız telefonlarımızı günümüzde elimizden düşürmez olduk. Zira taşınabilir telefonlarımız ile eskiden sadece arama yapabilir ve mesaj çekebilirdik. Şimdi ise gelişen teknoloji telefonlarımız akıllanmış durumda, yüksek donanımlara sahip olan telefonlarımız alışverişten, fatura ödemeye, dizi ve film izlemekten, iş amaçlı uygulamalar kullanmaya, oyun oynamaya ve daha birçok alanda ihtiyaçlarımızı karşılamaya elverişli özelliklere sahip durumda.

Dolayısı ile artık eskisine nazaran daha yüksek bataryakapasiteli telefonlara ihtiyacımız oluyor. Zira eskiden sadece iletişim için kullandığımız telefonlarımızı haftada bir kez şarj etmek yeterli olabilirken, günümüzde aynı gün içinde 2 ya da 3 kez şarj ettiğimiz oluyor. Lakin batarya kapasitesinin yüksek olması, o telefonun batarya süresinin uzun oluduğu anlamına gelmiyor. Zira aynı pil kapasitesi, farklı telefonlarda farklı sonuçlar verebilir. Çünkü  telefonlarımızın pil ömrünü etkileyen, ekran ışığı, uygulamalar, kullanım süreleri dışında ince detaylar da mevcuttur. Mesela kullandığınız telefonun ekran çözünürlüğü, yüksek donanım özellikleri, çok fazla özelliğe sahip olması gibi etkenler gibi... Mesela telefonun boyutu büyüdükçe batarya kapasitesi ve kullanım süresi artıyor, küçüldükçe ise düşüş gösteriyor, bu da farklı bir etken. Mesela, 20 saat 8 dakika kullanım süresi ile dünyanın en uzun kullanım süresine sahip cep telefonu ünvanına sahip Motorola Moto G7 Power, daha yüksek batarya kapasitesine sahip telefon modelleri olmasına rağmen kapasitesini daha verimli kullanarak daha uzun telefon kullanımına olanak sunuyor.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan şimdi de en yüksek batarya kapasitesine sahip Xiaomi telefon modellerinin yer aldığı listemize göz atalım.

İşte en uzun pil gücüne sahip Xiaomi telefonlar!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.