Mobil

Bütçe dostu iPhone bu yıl resmiyet kazanabilir

Apple, uygun fiyatlı bir telefon oluşturarak daha fazla kullanıcıya ulaşmak istiyor.

Bütçe dostu iPhone bu yıl resmiyet kazanabilir

Steve Jobs sonrası Apple’da radikal bazı değişiklikler gerçekleşmişti. Yeni nesil iPhone’da büyüyen ekran ve iPad Mini bunlar arasında sayılabilir. Şirket için son dönemde yeni bir iddia daha gündeme geldi.

Wall Street Journal kaynaklarına göre yılın son bölümünde 4-inç daha büyük bir ekrana sahip ve aynı zamanda uygun fiyat yapılı bir iPhone karşımıza çıkabilir. Söz konusu WSJ kaynakları olunca haberin doğruluk oranı daha yüksek oluyor.
1357721777_iphone5-fiyatlar.jpg

Ekran boyutunda her ne kadar büyüme sağlanacak olsa da telefona konumlandırılacak yapı taşlar daha uygun bütçeli olacak bu sayede fiyat minimum düzeyde tutulacak. Bu sayede hem büyük ekran hem de bütçe dostu telefon kullanmak isteyenler için ideal bir yapı oluşturulacak.

Rekabetin her geçen daha agresif bir şekil alması, iddialı ürünlerin yanı sıra giriş seviyesi telefonların kullanıcılar arasında fazlasıyla benimsenmesi bu kararın alınmasında etkin rol oynamış olabilir.

Ayrıca şirketin yaz döneminde iPhone serisini yenileyeceği de iddia ediliyor. Son iki cihazı eylül ayında resmiyete kavuşturan Apple, daha önceki stratejiye dönüp ürünleri tekrar yaz döneminde sunabilir.

Yorumlar
Misafir
elma çöküşünü erken gördü sanırım. ama yokolmanın iflasa çaresi yok. elma ürünü alan enayiler düşünsün.
Cevapla
ugur
bizi bağlamaz bu haber
Cevapla
misafir
Ne ucuz iphone mu?Türkiye'yi fazla etkilemez o zaten Amerika'da ve avrupa ülkelerinde uygun fiyata satılıyor.
Cevapla
gozcu
eğer bu haber gerçekleşirse bu da demek olurki apple zor günler başlamadan önlem alıyor.
Cevapla
Apple samsungmu oluyor :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.