Mobil

Bütçe dostu iPhone cephesinden sızıntılar devam ediyor

Bütçe dostu iPhone cephesinden sızıntılar devam ederken, fiyatlandırma noktasında da detaylar gelmeye başladı.


Apple’ın yılın son çeyreğinde karşımıza çıkaracağı ürünler için neredeyse her gün yeni bir iddia gündeme gelir oldu. Söz konusu iddialarda ise en fazla ucuz iPhone ya da başka bir ifadeyle bütçe dostu iPhone’dan bahsediliyor. Cihazla ilgili son sızıntılar ise Sonny Dickson adlı Twitter kullanıcısından geldi. Daha önce Apple hakkında ortaya attığı birçok iddia ile gündeme gelen Dickson, bu iddiaların birçoğunda ise haklı çıkarak ne derece güvenilir bir kaynak olduğunu kanıtlamıştır.

1373485500_gsmarena001-1.jpg

Sonny Dickson ayrıca geçtiğimiz haftalarda daha ucuz olması beklenen iPhone modelleri için bir takım fiyat iddiasında bulunmuştu. Bunları hatırlayacak olursak; 16GB - 349 $, 32GB - 449 $ ve 64GB ise 549 $ olarak listelenmişti. Bakıldığı zaman bütçe dostu iPhone’ın pek de bahsedildiği gibi ucuz olmayacağı görülüyor. Söz konusu fiyatların Avrupa’da ise 350€, 449€ ve 549€ seviyesinde olması bekleniyor. Ülkemiz de 16GB’lık model için kaba bir hesap ortaya çıkardığımız da ise telefonun 1.000 lira civarında olması bekleniyor.

Sızdırılan son görsele değinecek olursak, telefonda yer alacak arka kapağın birçok renk sunacağı görülüyor. Apple bu sayede birçok kesimi hedef alarak satış rakamlarında rekor hedefleyecek. Daha ucuz iPhone’un eylül ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor. 

Yorumlar
Misafir
Oyuncak gibi bunlar...
Cevapla
mr.white
1000 lira olursa bizde kapis kapis gider bu telefon.
Cevapla
ai
bunun neresi ucuz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.