Bütçe dostu Xiaomi Redmi Note 9 tanıtıldı işte özellikleri ve fiyatı!

Redmi bugün gerçekleştirdiği etkinlikte Note 9 ailesinin yeni üyesini de tanıttı. İşte Xiaomi Redmi Note 9 özellikleri ve fiyatı.

Bütçe dostu Xiaomi Redmi Note 9 tanıtıldı işte özellikleri ve fiyatı!

Xiaomi’nin yan markalarından biri olan Redmi kısa süre önce Note 9 Pro ve Note 9 Pro Max modellerini tanıtmıştı. Bu iki modelin ardından Note 9 ailesinin yeni üyesi de ortaya çıktı. Xiaomi Redmi Note 9.

Bütçe dostu Xiaomi Redmi Note 9 tanıtıldı işte özellikleri ve fiyatı!

Redmi Note 9 daha önce sızdırılan bilgilerde de belirtildiği üzere gücünü MediaTek tarafından üretilen Helio G85 yonga setinden alıyor. 3GB ve 4GB’lık iki farklı RAM opsiyonuyla gelen telefonda, 64GB ve 128GB olmak üzere iki dahili depolama seçeneği bulunuyor.

Bütçe dostu Xiaomi Redmi Note 9 tanıtıldı işte özellikleri ve fiyatı! - Resim : 1

Delikli ekran tasarımıyla gelen Redmi Note 9 1080 x 2340 piksel çözünürlüğünde 6.53 inçlik bir IPS LCD ekrana sahip. Bu ekran dış darbelerden Corning Gorilla Glass 5 teknolojisiyle korunuyor.

Telefonun arka kısmına geçtiğimizde orta kısımda konumlandırılmış 4’lü ana kamera modülü ile karşılaşıyoruz. Bu modülün hemen alt kısmında ise fiziksel parmak izi okuyucusu yer alıyor.

Redmi Note 9’da 48MP’lik ana kameraya 8MP’lik ultra geniş, 2MP’lik makro ve 2MP’lik derinlik kamerası eşlik ediyor. Telefonun ön kamerası ise 13MP. Dip not olarak 48MP’lik ana kameranın Samsung imzası taşıdığını da belirtelim.

Bütçe dostu Xiaomi Redmi Note 9 tanıtıldı işte özellikleri ve fiyatı! - Resim : 2

5020 mAh’lık ortalamanın üzerinde bir pilden beslenen telefonda 18W’lık hızlı şarj desteği de bulunuyor. Xiaomi Redmi Note 9 fiyatı için belirlenen etiket ise ortalama olarak 200 euro. Elbette bu etiket telefonun satıldığı bölgeye göre ufak değişiklikler gösterebilir.

Muhtemelen Redmi Note 9 Türkiye fiyatı da 2000 TL dolaylarında olacaktır. Özellikleri göz önüne alındığında fiyatın ideal olduğu söylenebilir.