Bütün kayıp iPhone'lar bu evde görünüyor! - Page 1

Telefonunuzu kaybetme düşüncesinin yarattığı stres, belki ancak cihazınızı bulmaya yardımcı olabilecek iPhone'u Bul gibi uygulamalar sayesinde biraz azalabilir. Fakat bu uygulamalara da aslında fazla güven olmayacağını gösteren birçok gelişme yaşanıyor.

Bütün kayıp iPhone'lar bu evde görünüyor! - Page 2

ABD'nin Georgia eyaletine bağlı Atlanta şehrinde yaşayan Christina Lee ve Michael Saba'nın geçtiğimiz 11 ay boyunca kapılarını çalan davetsiz misafirler bunun en son ve ilginç örneği.

Bütün kayıp iPhone'lar bu evde görünüyor! - Page 3

Ortak noktaları kayıp ya da çalınmış akıllı telefonlarını aramak olan bu ziyaretçiler, iPhone'larının cihaz konum uygulamalarının yaptığı bir hata nedeniyle aslında cihazla hiçbir bağlantısı olmayan Lee ve Saba'nın evine gitmişler. Lee ve ve Saba, şimdiye kadar evlerini kendilerine polisin de eşlik ettiği 12 ziyaretçinin geldiğini ifade ediyor.

Bütün kayıp iPhone'lar bu evde görünüyor! - Page 4

iPhone cihazlarını bulma konusunda uzman kişilerden Jonathan Zdziarski, bu olayı duyduktan sonra yaptığı açıklamada bu hatayı yapan söz konusu uygulamaların veritabanlarında yanlış veriler barındırıyor olabileceğini belirtiyor. Zdziarski'ye göre sorun aynı zamanda farklı bir konumdan aynı MAC adresini kullanıyor olmaktan ya da basitçe kötü bir GPS verisinden kaynaklanıyor da olabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.