Mobil

Büyük ekranlı Honor modeli geliyor

Çinli Huawei'nin alt markası olan Honor'ın yeni ve büyük ekranlı bir telefon üreteceği iddia edildi.


Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir habere göre Huawei, Samsung'tan 6.9 inç büyüklüğünde ekran sipariş etmişti. İddialara göre bu ekranlar Huawei'nin bir akıllı telefon modeli için geliştiriliyordu. Ancak şimdi iddialar yön değiştirdi ve bu ekranların Huawei'nin alt markası olan Honor'un yeni telefonu için kullanılacağı iddia ediliyor.

Şirkete yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre alınan bu Super AMOLED ekranlar Honor'ın yeni büyük ekranlı telefon modelinde kullanılacak. Samsung'un ilk deneme ekranlarını teslim ettiği bu serideki asıl büyük teslimatın ise bu yılın üçüncü çeyreğinde yapılacağı açıklandı. Yani yeni telefonun muhtemelen 2018 yılının son günlerinde tanıtılacak.

İsmi Honor Note 10 olabilir

Halen üzerinde geliştirmelerin yapıldığı telefonun kod adının ise Raven olduğu iddia edildi. Yeni telefonun isminin ise Honor Note 10 olacağı da bir diğer iddia. Ancak bunların hepsinin iddia olduğunu ve gerçek payı olmama ihtimalinin bulunduğu da hatırlatalım.

Huawei'nin Honor markası altında bu tarz bir ürün çıkarması ise teknik olarak biraz mantıksız görünüyor. Zira firma önce bu tarz ürünleri Huawei markasıyla piyasaya sürüp ardından daha uygun fiyatlı versiyonunu Honor olarak satışa sunmayı tercih ediyor. Genelde bu yöntemi izleyen Huawei, kısa süre önce duyurduğu P20 Pro modelinin daha uygun fiyatlı sürümünü Honor 10 olarak pazara sunmuştu. Sipariş verilen bu ekranların önceki iddiada olduğu gibi Huawei için kullanılıp daha sonra uygun fiyatlı bir Honor modeli ile karşımıza çıkması daha muhtemel görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.