Mobil

Büyük etkinliğe sayılı günler kala iPhone 14 Pro tasarımı tamamen netleşti!

Apple'ın yıllık büyük iPhone etkinliğine sadece birkaç gün kaldı ve yakında şirketin tam olarak nelere sahip olduğunu öğreneceğiz. Bu arada, söylenti değirmeni hala çalkalanıyor. Sokaktaki en son konuşulan şey, iPhone 14 Pro'nun sahip olması beklenen çift delikli kesiklerle ilgili.

Büyük etkinliğe sayılı günler kala iPhone 14 Pro tasarımı tamamen netleşti!

9to5Mac ve MacRumors'a göre (Bloomberg'den Mark Gurman'ın desteğiyle), Apple, ekranın karartılmış bir alanıyla kesikler arasındaki boşluğu dolduracak ve tek bir "geniş hap şeklinde kesik" gibi görünecek. Ayrıca ilginç olan, Apple'ın ekranın bu bölümüyle ne yapmayı planladığı.

Raporlar, iPhone 14 Pro'nun kamera ve mikrofon için gizlilik göstergelerini bu boşluğa taşıyacağını öne sürüyor. Mikrofon kullanımdayken sağ üst köşede küçük bir turuncu nokta ve kamera aktifken yeşil bir nokta göstermek yerine, bu göstergeler görünüşe göre kesikler arasında daha belirgin olacak.

Büyük etkinliğe sayılı günler kala iPhone 14 Pro tasarımı tamamen netleşti!

9to5Mac'e göre, Apple'ın düşüncesi, göstergelerin MacBook'ta olduğu gibi görünmesini sağlamak, bu da bir uygulama kamerayı kullandığında yeşil bir gösterge gösteriyor. Bunun da ötesinde, iPhone 14 Pro, kamera ve mikrofon için aynı anda gizlilik göstergelerini gösterebilecek - mevcut modellerde, her ikisi de kullanımdaysa, yalnızca yeşil bir nokta görüntüleniyor. Ek olarak, hangi uygulamaların mikrofonu ve kamerayı kullandığını görmek için gizlilik göstergelerine dokunabileceksiniz.

Bu arada Apple, flaş ve Canlı Fotoğraf düğmeleri gibi ekranın üst kısmına daha fazla kontrol yerleştirmek için Kamera uygulamasını yeniden tasarlıyor olabilir. Delgeç kesimlerinin altında daha fazla fotoğraf ve video ayarı görünebilir. 9to5Mac'e göre bu değişiklikler kesin olarak belirlenmiş değil, bu iyi bir şey olabilir, çünkü insanlar fotoğraf ve video ayarlarını yaparken ekranın çoğunu elleriyle kapatmak istemeyebilirler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.